Reklama

Ułęż: Gospodynie włączyły się w akcję szycia maseczek

Członkinie Koła Gospodyń Wiejskich z Ułęża zasiadły za maszynami do szycia. - Udało się nam zrobić 636 ochronnych maseczek, które dziś są na "wagę złota" - mówi przewodnicząca Anna Jurkowska

Mimo, że żadna z pań nie jest zawodową krawcową, to chce pomóc. Zwykle działają wspólnie, ale w obecnej sytuacji było to niemożliwe. Pani Anna przyznaje, że w tym trudnym czasie taka pomoc to obywatelski obowiązek.  Akcję szycia maseczek zainicjował przedsiębiorca Zbigniew Wojdat z Podebłocia. - Przeczytałam w gazecie Twój Głos artykuł, w którym pan Zbigniew opowiada o akcji i poszukuje osób do współpracy i od razu chwyciłam za telefon - mówi Anna Jurkowska. Do Ułęża przyjechał potrzebny materiał oraz nici i gumki.  Dzięki wspólnemu wysiłkowi udało się uszyć 636 maseczek. - Mamy nadzieję, że pomogą innym uchronić się przed śmiertelnym wirusem - zaznacza przewodnicząca.

O innych akcjach charytatywnych, w które włączały się ułęskie gospodynie można przeczytać w papierowym wydaniu "Twojego Głosu". Zachęcamy do lektury.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości