Reklama

Ułęż: Nowy ciągnik ma klimatyzację i napęd na 4 koła

Teraz praca przy utrzymaniu dróg i remontach będzie łatwiejsza - mówi wójt Barbara Pawlak

Ciągnik marki Lovol jest wyposażony w hydrauliczny pług, piaskarkę oraz kosiarkę. Będzie służył m.in. do koszenia poboczy i placów, bieżącego utrzymania dróg, a zimą do odśnieżania i posypywania dróg i  chodników. - Koła nie są typowo rolnicze, a szosowe, bo będziemy go też używać do koszenia boisk i nie chcemy niszczyć nawierzchni - wyjaśnia Robert Gagoś, zastępca wójta. Ponadto traktor jest wyposażony w klimatyzację i ma napęd na 4 koła oraz dużą przeszkloną kabinę.

Sprzęt kosztował 139 tys. zł i został sfinansowany z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Do tej pory gmina używała ciągnika rolniczego Belarus, który miał 21 lat oraz kilkuletniego "John Deer'a". - Inwestowanie w nowoczesny sprzęt jest konieczne, bo mamy ok. 60 km dróg do odśnieżania i utrzymania, więc jest co robić - mówi wójt Barbara Pawlak.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Krzoczonmiron - niezalogowany 2021-03-12 13:52:02

    Jo tyz toki se kupio jak byda joż dopłaty na kuncie i bede jezdził wyrywoł dziewuchy i bydzie sexok po rowach i krzokach

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Antypis - niezalogowany 2021-03-27 18:40:44

    Za kase pidatnikow to i zloty by mogl byc.

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości