Reklama

Umowa na obwodnicę Stężycy została podpisana

Koszt 6-kilometrowej trasy wyniesie 56,5 mln zł

Budową 6-kilometrowej obwodnicy Stężycy zajmie się firma Strabag. Za swoje usługi ma dostać ponad 55,6 mln złotych. Umowa na budowę obwodnicy została podpisana wczoraj (9 października). W tej chwili pracownicy czekają na przekazanie placu budowy i od razu rozpoczną budowę. Zgodnie z planem w tym roku teren pod obwodnicę zostanie przygotowany, a w roku następnym rozpoczną się prace poważniejsze. Obwodnica ma być gotowa do końca października 2020 roku. 

Mieszkańcy od lat czekali na tę inwestycję. W ubiegłym roku nie mogąc się doczekać konkretnych decyzji, na dwie godziny zablokowali nawet przejazd "nadwiślanką". Trasa z Puław przez Dęblin i Stężycę do Warszawy, jest jedną z najbardziej ruchliwych dróg wojewódzkich w regionie. Do tego bardzo niebezpieczna. Warto dodać, że w przygotowaniu jest budowa obwodnicy Dęblina.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Rysiek - niezalogowany 2019-10-10 10:02:37

    Bardzo przepraszam, ale chciałbym pochwalić pomysl, ponieważ jazda wśród drzew na osiedlu wiślana to jest tragedia. Chciałbym jeszcze dopytać, gdyż mało jest o tym informacji, czy w związku, że nadwiślańska nie jest drogą krajową, a wojewódzką, czy nowa trasa będzie droga klasy S ? Jeżeli tak jaki numer będzie nosić ? Chciałbym również dopytać, bo może ktoś wie i może potwierdzić bądź zdementować plotki, iż w związku z budową trasy s19 , która rozpoczyna swój bieg na granicy ze Słowacją biegnąc przez Rzeszów , Kraśnik, Lublin, Kock, Lubartów i dalej Białystok do Grodna na Białorusina powstać zmodernizowany odcinek dk48 od Kocka do Moszczanka, który jest bardzo niebezpieczny i nadanie mu parametrów trasy S ? Odcinek ten miałby odciążyć Puławy i Lublin w związku z transportami z Radomia i Kozienic, które jadą na północny wschód . Czy zatem doczekamy się trasy s48 łączącej Kock s19 z Kozienicki s48 z obwodnica Dęblina ?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2019-10-10 11:02:47

    Tylko to jest obwodnica Stężyca nie Dęblina czyli od Brzeźce do CPN w forcie droga przez lipy zostaje

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Rysiek - niezalogowany 2019-10-11 09:10:58

    Panie, zostanie, czy nie to pytałem o co innego .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości