Koszt 6-kilometrowej trasy wyniesie 56,5 mln zł
Budową 6-kilometrowej obwodnicy Stężycy zajmie się firma Strabag. Za swoje usługi ma dostać ponad 55,6 mln złotych. Umowa na budowę obwodnicy została podpisana wczoraj (9 października). W tej chwili pracownicy czekają na przekazanie placu budowy i od razu rozpoczną budowę. Zgodnie z planem w tym roku teren pod obwodnicę zostanie przygotowany, a w roku następnym rozpoczną się prace poważniejsze. Obwodnica ma być gotowa do końca października 2020 roku.
Mieszkańcy od lat czekali na tę inwestycję. W ubiegłym roku nie mogąc się doczekać konkretnych decyzji, na dwie godziny zablokowali nawet przejazd "nadwiślanką". Trasa z Puław przez Dęblin i Stężycę do Warszawy, jest jedną z najbardziej ruchliwych dróg wojewódzkich w regionie. Do tego bardzo niebezpieczna. Warto dodać, że w przygotowaniu jest budowa obwodnicy Dęblina.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Bardzo przepraszam, ale chciałbym pochwalić pomysl, ponieważ jazda wśród drzew na osiedlu wiślana to jest tragedia. Chciałbym jeszcze dopytać, gdyż mało jest o tym informacji, czy w związku, że nadwiślańska nie jest drogą krajową, a wojewódzką, czy nowa trasa będzie droga klasy S ? Jeżeli tak jaki numer będzie nosić ? Chciałbym również dopytać, bo może ktoś wie i może potwierdzić bądź zdementować plotki, iż w związku z budową trasy s19 , która rozpoczyna swój bieg na granicy ze Słowacją biegnąc przez Rzeszów , Kraśnik, Lublin, Kock, Lubartów i dalej Białystok do Grodna na Białorusina powstać zmodernizowany odcinek dk48 od Kocka do Moszczanka, który jest bardzo niebezpieczny i nadanie mu parametrów trasy S ? Odcinek ten miałby odciążyć Puławy i Lublin w związku z transportami z Radomia i Kozienic, które jadą na północny wschód . Czy zatem doczekamy się trasy s48 łączącej Kock s19 z Kozienicki s48 z obwodnica Dęblina ?
Tylko to jest obwodnica Stężyca nie Dęblina czyli od Brzeźce do CPN w forcie droga przez lipy zostaje
Panie, zostanie, czy nie to pytałem o co innego .
Bardzo przepraszam, ale chciałbym pochwalić pomysl, ponieważ jazda wśród drzew na osiedlu wiślana to jest tragedia. Chciałbym jeszcze dopytać, gdyż mało jest o tym informacji, czy w związku, że nadwiślańska nie jest drogą krajową, a wojewódzką, czy nowa trasa będzie droga klasy S ? Jeżeli tak jaki numer będzie nosić ? Chciałbym również dopytać, bo może ktoś wie i może potwierdzić bądź zdementować plotki, iż w związku z budową trasy s19 , która rozpoczyna swój bieg na granicy ze Słowacją biegnąc przez Rzeszów , Kraśnik, Lublin, Kock, Lubartów i dalej Białystok do Grodna na Białorusina powstać zmodernizowany odcinek dk48 od Kocka do Moszczanka, który jest bardzo niebezpieczny i nadanie mu parametrów trasy S ? Odcinek ten miałby odciążyć Puławy i Lublin w związku z transportami z Radomia i Kozienic, które jadą na północny wschód . Czy zatem doczekamy się trasy s48 łączącej Kock s19 z Kozienicki s48 z obwodnica Dęblina ?
Tylko to jest obwodnica Stężyca nie Dęblina czyli od Brzeźce do CPN w forcie droga przez lipy zostaje
Panie, zostanie, czy nie to pytałem o co innego .