Reklama

W Rykach powstaje tor do uprawiania sportów ekstremalnych

Miłośnicy jazdy na rolkach, wrotkach, deskorolkach i BMX-ach na swoje miejsce czekają od dawna. Szansa jest coraz bardziej realna. Do 5 marca Miasto czeka na oferty od firm zainteresowanych przygotowaniem dokumentacji projektowo-kosztorysowej skateparku

Inwestycja ma powstać przy ulicy Janiszewskiej, w miejscu gdzie kiedyś funkcjonowały korty tenisowe. Wiele lat temu w tym miejscu funkcjonowały korty tenisowe. Miejsce popadało w coraz większą ruinę, aż w końcu zaczęło służyć jako fragment placu targowego. Skatepark będzie miał powierzchnię ok. 1400 m2. Zaplanowano tu budowę skateparku wraz z niezbędną infrastrukturą i elementami małej architektury (m.in. ciągi komunikacyjne - utwardzone dojścia, chodniki, ławki, kosze na śmieci, elementy ogrodzenia - barierki od strony ulicy i oświetlenie).

Szczegóły jak ma wyglądać skatepark były konsultowane z przyszłymi użytkownikami. Planowany zestaw przeszkód to: Roll-in + bank ramp, grindbox z mini wall ridem, platforma, poręcz prosta, spin, funbox do skoków, wall ride + quarter pipe, minirampa, quarter pipe, niecka typu "bowl".

Reklama

Sam projekt budowlany i kosztorys inwestorski ma być gotowy do 29 marca, dłużej bo do końca kwietnia, gmina oczekuje na pozostałe elementy dokumentacji (specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót).

O potrzebie budowy skateparku w Rykach zrobiło się głośno dwa lata temu. Wtedy ruszyła akcja w internecie. Jej efektem było złożenie u burmistrza petycji ws. budowy takiego miejsca w Rykach. - Jeżeli ktoś chce skorzystać z takiego miejsca musi jeździć do odległych miast, dlatego dobrze byłoby, gdyby taki obiekt powstał w końcu na miejscu - mówiła podczas jednego z burmistrzem Agnieszka Baczewska.

Reklama

Inwestycja nie jest tania. Może kosztować 0,5-0,6 mln zł. Dlatego gmina chce skorzystać z dofinansowania w ramach programu ministerstwa sportu "Sportowa Polska".

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Radosław - niezalogowany 2021-02-26 10:47:08

    Brawo, młodzież się ucieszy

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Roztropny - niezalogowany 2021-02-26 13:29:31

    Nie zapomnijcie w naszej 'klinice" uruchomić pediatrii i oddziału urazowo-ortopedycznego.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości