Reklama

W tym roku pielgrzymka na Jasną Górę w formie sztafety

Księża przewodnicy grup pielgrzymkowych spotkali się w Siedlcach, żeby omówić sytuację związaną z przygotowaniami do 40. Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę

Pomimo panującej sytuacji, jubileuszowa pielgrzymka odbędzie się, ale w zmienionej formie. Będzie to Pielgrzymka sztafetowa.  Trwają przygotowania, ale w tym roku wyruszą tylko reprezentanci diecezji siedleckiej. - To będzie forma sztafety. Kilka osób w trakcie dnia będzie podążało w stronę Jasnej Góry a wieczorem autem wracały do domów. Każda grupa pielgrzymkowa będzie miała trzy grupy reprezentantów - wyjaśniał podczas spotkania z przewodnikami ks. Paweł Bielecki, kierownik Pielgrzymki.

Na pielgrzymi szlak będą mogły wyruszyć zdrowe osoby w wieku 18 – 60 lat. Każdy będzie musiał być ubrany w kamizelki odblaskowe z napisem "Reprezentacja 40. PPP na Jasną Górę". Pątnicy będą musieli dysponować własnym wyżywieniem a w trakcie marszu będą zobowiązani do przestrzegania przepisów ruchu drogowego i zachowania odstępu od siebie przynajmniej 2 metrów.

Reklama

Podczas marszu będzie realizowany tradycyjny program dnia czyli niesienie znaczka grupowego, tablicy 40. PPP i nagłośnienia. Każdego dnia będzie celebrowana Eucharystia o godz. 19:00 a po niej rozpoczynać się będzie różaniec z intencjami pątników a także Nowenna przed Uroczystością Wniebowzięcia NMP.

Hasłem tegorocznej jubileuszowej Pielgrzymki są słowa: „Maryja Niewiastą Eucharystii”. 

 

 

 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości