Reklama

W Zalesiu pobiegli tropem wilczym. Zobacz galerię zdjęć

Od złożenia wieńców przed pomnikiem mjr. Mariana Bernaciaka "Orlika" w Zalesiu rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych

Biegacze rywalizowali na dwóch dystansach - 1963 oraz 5000 metrów. Najszybszy w biegu honorowym był Paweł Belka. Na 5 km wygrał Mateusz Krzysztoń. Wśród kobiet zwyciężyły odpowiednio Marcjanna Świtaj i Aneta Bryła. Na 5-kilometrową trasę wyszli również zawodnicy nordic walking. 

W biegu wzięli także udział żołnierze 22 batalionu Obrony Terytorialnej z Dęblina. Mjr Marian Bernaciak "Orlik" od tego roku jest patronem tej jednostki.

Bieg Tropem Wilczym pierwotnie miał się odbyć 1 marca, ale z powodu obostrzeń związanych z pandemią został przełożony najpierw na 16 maja, a kolejny termin wyznaczono na 15 sierpnia.

Reklama

Wyniki
1963 m - bieg honorowy
mężczyźni
1. Paweł Belka - 6:32
2. Hubert Skwarek - 7:11
3. Przemysław Brzuszek - 7:14
kobiety
1. Marcjanna Świtaj - 8:32
2. Natalia Paszkowska - 8:39
3. Oliwia Kurzep - 9:18

5 km- bieg główny
mężczyźni
1. Mateusz Krzysztoń - 17:46
2. Artur Olek - 18:57
3. Arkadiusz Mazurek - 19:34
kobiety
1. Aneta Bryła - 25:55
2. Anna Żaczek - 27:15
3. Monika Skóra - 28:36

5 km - nordic walking
mężczyźni
1. Tadeusz Doroś
2. Jakub Polak
kobiety
1. Joanna Włodarczyk

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Andy - niezalogowany 2021-08-15 15:12:23

    Brawo! Duch patriotyczny w Polsce nie ginie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Bolek - niezalogowany 2021-08-16 15:45:41

    Taaaaaaaa

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości