Od złożenia wieńców przed pomnikiem mjr. Mariana Bernaciaka "Orlika" w Zalesiu rozpoczął się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
Biegacze rywalizowali na dwóch dystansach - 1963 oraz 5000 metrów. Najszybszy w biegu honorowym był Paweł Belka. Na 5 km wygrał Mateusz Krzysztoń. Wśród kobiet zwyciężyły odpowiednio Marcjanna Świtaj i Aneta Bryła. Na 5-kilometrową trasę wyszli również zawodnicy nordic walking.
W biegu wzięli także udział żołnierze 22 batalionu Obrony Terytorialnej z Dęblina. Mjr Marian Bernaciak "Orlik" od tego roku jest patronem tej jednostki.
Bieg Tropem Wilczym pierwotnie miał się odbyć 1 marca, ale z powodu obostrzeń związanych z pandemią został przełożony najpierw na 16 maja, a kolejny termin wyznaczono na 15 sierpnia.
Wyniki
1963 m - bieg honorowy
mężczyźni
1. Paweł Belka - 6:32
2. Hubert Skwarek - 7:11
3. Przemysław Brzuszek - 7:14
kobiety
1. Marcjanna Świtaj - 8:32
2. Natalia Paszkowska - 8:39
3. Oliwia Kurzep - 9:18
5 km- bieg główny
mężczyźni
1. Mateusz Krzysztoń - 17:46
2. Artur Olek - 18:57
3. Arkadiusz Mazurek - 19:34
kobiety
1. Aneta Bryła - 25:55
2. Anna Żaczek - 27:15
3. Monika Skóra - 28:36
5 km - nordic walking
mężczyźni
1. Tadeusz Doroś
2. Jakub Polak
kobiety
1. Joanna Włodarczyk
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Brawo! Duch patriotyczny w Polsce nie ginie.
Taaaaaaaa
Brawo! Duch patriotyczny w Polsce nie ginie.
Taaaaaaaa