Przebyli 24-kilometrową trasę, by oddać hołd Tadeuszowi Kościuszce
8 października uczniowie klasy 7c PSP nr 2 w Rykach z opiekunkami: Moniką Dąbrowską i Katarzyną Bednarczyk wzięli udział w XXXVI Rajdzie Kościuszkowskim. Na 24-kilometrowej było 8 punktów kontrolnych. Uczestnicy musieli wykonać określone przez organizatorów zadania. To m.in. ułożenie wiersza lub piosenki o Kościuszce, walka na miecze otulinowe, rozszyfrowanie tajnego rozkazu, czy rzut kulą armatnią. Uczniowie podczas wędrówki odwiedzili pole bitwy, gdzie 10 października 1794 roku wojska rosyjskie starły się z polskimi. Na mecie w Podzamczu młodzież zameldowała się zmęczona, ale zadowolona i dumna z siebie. Organizatorzy powitali piechurów grochówką z kuchni polowej, bigosem, kiełbaskami z ogniska i wieloma innymi pysznościami. Po zregenerowaniu sił przyszedł czas na zabawę i skorzystanie z wielu atrakcji. Jak przyznają nauczycielki, za rok uczniowie „Dwójki” także wezmą udział w Rajdzie Kościuszkowskim.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze