Reklama

"Wbiłem sobie do głowy, że mogę szybciej"

Najpierw Paweł Filipek wynikiem 31:55 wskoczył na najniższy stopień podium VIII Mistrzostw Polski w biegach przełajowych Grupy Biegusiem.pl, wyprzedzając Artura Olka o... 9 sekund. Jednak ten drugi biegacz szybko odzyskał utraconą pozycję przebiegając 8,3 km w czasie 31:48. Walka o zwycięstwo w korespondencyjnym biegu trwa!

Takich emocji w rywalizacji, która prowadzona jest korespondencyjnie chyba nikt się nie spodziewał. I to na samym finiszu! Przypomnę, że ze względu na pandemię koronawirusa w tym roku przełajowe Mistrzostwa "Biegusiów" mają charakter korespondencyjny i trwają od 1 do 30 maja. Każdy chętny musi zarejestrować się w aplikacji Strava, a następnie pokonać segment zapisany pod nazwą "Mistrzostwa_2020". Do wczoraj dystans blisko 8.300 metrów pokonało 36 zawodników. W sobotę 30 maja, ostatnim dniu rywalizacji, na trasie bardzo mocno wzmógł się ruch biegaczy. Do Mistrzostw przystąpiło 5 nowych biegaczy, a pięcioro kolejnych poprawiło swoje dotychczasowe osiągnięcia. Zrobiło się też bardzo emocjonująco w kontekście walki o miejsca na podium. Najpierw Paweł Filipek "przeskoczył" Artura Olka i z wynikiem 31:55 zajmował trzecie miejsce. Następnie mocną odpowiedź dał Artur Olek, który jeszcze mocniej poprawił swój rekord życiowy na tej trasie pokonując ją w 31 minut i 48 sekund, czyli 7 sekund lepiej niż Paweł Filipek.

- Kiedy w czwartek ustawiałem swoją "życiówkę" na tej trasie, to myślałem, że pobiegłem na 110 procent - mówi Artur Olek. - Kiedy dowiedziałem się, że Paweł Filipek wyprzedził mnie o 9 sekund, postanowiłem jeszcze raz spróbować swoich sił. Wiem, że był to szalony pomysł, ale wbiłem sobie do głowy, że jestem w stanie pobiec szybciej i... zrobiłem to! Mój 45-letni organizm cały czas mnie zaskakuje. Tak naprawdę, to już nieważne czy zajmę to trzecie miejsce, bo dzisiejszy bieg uzmysłowił mi, że stać mnie na wiele, tylko muszę wierzyć w swoje umiejętności.

Reklama

Również w rywalizacji kobiet wiele się dzieje. Przypomnę, że wczoraj Agnieszka Kiełtyka wynikiem 38:34 umocniła się na pierwszym miejscu. Dzisiaj trwała zacięta walka o kolejne miejsca na podium. Małgorzata Kawka, zajmująca dotychczas trzecie miejsce, poprawiła swój wynik o 2 minuty i 31 sekund. Dzięki temu wyprzedziła Marylę Miłek i teraz jest... czwarta. Dlaczego? Ano dlatego, że w międzyczasie na trasie biegusiowych Mistrzostw pokazała się Renata Zaborowska i z rezultatem 39:35 zajmuje drugą lokatę. Tuż przed godziną 18:00 swój bieg zakończyła Irmina Pańczuk-Figura i z wynikiem 42:59 jest teraz trzecia.

Czas na wzięcie udziału w VIII Mistrzostwach Polski w biegach przełajowych Grupy Biegusiem.pl mija dzisiaj o północy. Jutro o godzinie 15:00 na Ranczu Kozia Górka uroczyste zakończenie rywalizacji, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród. Jak na razie w zawodach wzięło udział 40 zawodników, w tym 8 pań. Wśród panów prowadzi Marcin Głodek (Mazowsze Stężyca), w rywalizacji pań przewodzi Agnieszka Kiełtyka (Ryki).

Reklama

Wyniki

Mężczyźni

1. Marcin Głodek (Mazowsze Stężyca)     29:54

2. Mateusz Utnicki (Mazowsze Stężyca )  30:49

3. Artur Olek (Ryki, Biegusiem.pl)             31:48

Kobiety

1. Agnieszka Kiełtyka (Ryki)                              38:34

2. Renata Zaborowska (Puławy; Biegusiem.pl)     39:35

3. Irmina Pańczuk-Figura (Puławy)                      42:59

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości