Wojewoda lubelski Lech Sprawka przedstawił (28 października) kolejne działania, jakie podejmuje w walce z epidemią. Liczba łóżek dla pacjentów z COVID zostanie zwiększona do 34
Lech Sprawka zdecydował o zwiększeniu liczby łóżek dla pacjentów z COVID-19 w szpitalach woj.
lubelskiego. Na podstawie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych wojewoda lubelski w ogłoszonej decyzji nakazał, by w dniach 19 października – 4 listopada w lecznicy przygotowanych było 21 łóżek, w tym 1 łóżko respiratorowe. Od dnia 5 listopada zabezpieczonych ma zostać 34 łóżka, w tym 2 łóżka obserwacyjne i 2 łóżka respiratorowe.
Decyzja wojewody podlega natychmiastowemu wykonaniu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze