Reklama

Więcej łóżek w ryckim szpitalu

Wojewoda lubelski Lech Sprawka przedstawił (28 października) kolejne działania, jakie podejmuje w walce z epidemią. Liczba łóżek dla pacjentów z COVID zostanie zwiększona do 34

Lech Sprawka zdecydował o zwiększeniu liczby łóżek dla pacjentów z COVID-19 w szpitalach woj.
lubelskiego. Na podstawie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych wojewoda lubelski w ogłoszonej decyzji nakazał, by w dniach 19 października – 4 listopada w lecznicy przygotowanych było 21 łóżek, w tym 1 łóżko respiratorowe. Od dnia 5 listopada zabezpieczonych ma zostać 34 łóżka, w tym 2 łóżka obserwacyjne i 2 łóżka respiratorowe.

Decyzja wojewody podlega natychmiastowemu wykonaniu. 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości