W niedzielę, 26 stycznia w kinie "Renesans" w Rykach odbył się wyjątkowy koncert z okazji 33. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wydarzenie zgromadziło tłumy mieszkańców, którzy przybyli, by wesprzeć dziecięcą onkologię i hematologię.
Wydarzenie rozpoczęło się występami artystycznymi na scenie kina "Renesans". Publiczność miała okazję podziwiać utalentowanych młodych artystów z lokalnych szkół i przedszkoli. Na scenie zaprezentowali się między innymi:
uczniowie klasy 2A z PSP nr 2 w Rykach,
Występy przeplatały się z licytacjami, na które przekazano produkty od lokalnych firm i darczyńców. Goście mieli okazję wylicytować unikalne przedmioty, jednocześnie wspierając szczytny cel.
Koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Ryk i okolic. Wypełniona po brzegi sala kina "Renesans" była dowodem na to, że lokalna społeczność zawsze staje na wysokości zadania, by wspierać potrzebujących. Zebrane środki trafią na pomoc dzieciom chorym na nowotwory oraz schorzenia hematologiczne.
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy po raz kolejny pokazała, jak ważna jest solidarność i wsparcie. Organizatorzy wyrażają nadzieję, że zebrane fundusze przyniosą uśmiechy na twarzach małych pacjentów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze