Tylko dziś i jutro mieszkańcy Ryk i okolic mają okazję spróbować przysmaków z food trucków
"Foodtruckowe" miasteczko "wyrosło" w samym centrum Ryk na Starym Rynku. Zlot Food Trucków po raz pierwszy gości w Rykach. - Co tydzień odwiedzamy inne miasto. Zadzwoniliśmy z propozycją przyjazdu do Ryk do urzędu miejskiego. Był pozytywny odzew i jesteśmy - mówi Mateusz Haas, współorganizator Zlotu. To już nasz czwarty sezon, kiedy restauracje na kółkach objeżdżają całą Polskę. - Jeżeli będziemy mieli sygnały, że mieszkańcy byli zadowoleni, to jest szansa, że za rok znów przyjedziemy do Ryk - dodaje.
Każdy foodtruck przyjechał z innym jedzeniem. Są dania m.in. kuchni meksykańskiej, gruzińskiej, tajskiej. Nie brakuje hot-dogów, burgerów, pizzy na polskim cieście na zakwasie, deserów i napojów. - Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie - deklaruje Mateusz Haas.
Od południa, kiedy restauracja na Starym Rynku ruszyła miłośników jedzenia nie brakuje. - Przyszliśmy z ciekawości, bo sami lubimy gotować. Szukamy nowych smaków - mówi Marcin Wiśniewski, który przyszedł z córką Zosią. - Zamówiliśmy azjatyckie pierożki na parze z kurczakiem na słodko. Bardzo dobre - mówi pan Marcin. Na deser były zrolowane lody tajskie.
Foodtrucki zjechały z różnych stron Polski: Torunia, Warszawy, Bydgoszczy, Oświęcimia. - Dzisiaj nam trochę pogoda nie pomaga, bo jest bardzo gorąco. Ale miasteczko będzie dzisiaj czynne do późnych godzin wieczornych. - Planowo będziemy do 21, ale jeżeli będą klienci, to może być otwarte dłużej - informuje współorganizator. Food Trucki będą w Rykach jeszcze jutro do godziny 20. Później odjadą dalej w Polskę
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Zastanawia mnie jakim cudem w czasie pandemii władza rycka zezwala na imprezy masowe. Ciekawy jestem czy wszyscy byli w maseczkach i czy był zachowany odstęp?
W cipe se wsadźcie te maseczki...
Oprócz mnie miła tylko jedna osoba; jeden Ze sprzedawców
Mam nadzieję że wiesz co to jest impreza masowa, zgodnie z ustawą. Bo ja tam imprezy masowej nie widziałem (zgodnie z ustawą).
Póky rzundzi piS w łRykach to można robić co chceta;). Szkoda że nie wiedziołem ło tym, to bym przyjechoł, bom tyż wyborca pisu.
To zdychaj buraku jak ci maseczki przeszkadzają
Po tej wladzy to raczej madrych decyzji sie nie mozna spodziewac...A swoja droga wiecej zakarzonych wiecej wyeliminowanych szczegolnie tych w podeszluym wieku. Wiecej wyeliminowanych przez wirusa mniej wyplaconych swiadczen emerytalnych. Wiec czy teraz widzisz to, co sie bardziej oplaca obecnej wladzy? Czy oplaca sie to zeby szybko pozbyc sie zarazy czy tez pozbyc sie ludzi ktorych trzeba placic swiadczenia emerytalne i dodatki opiekuncze. Kiedy byl okres kampani celowo zrobili spedy swojego podeszlego elektoratu a teraz beda im fikac jak much po muchozolu. Poczekajcie do wrzesnia - wtedty dopiero sie zacznie - a szpitale kiepsciutko wyposazone - naet nie bedzie po co isc bo respiratorow brak....
Myślę że lepszych decyzji można było spodziewać się PO PSL-owskiej władzy. Czyli promowanie naszych. Won ze szmaciarzami.
Czy wy tego nie widzicie, że to jest ściema. Będą kazali wam worek założyć na głowę i taśmą owiązać to też tak zrobicie. Ten wirus był i będzie i nie jest szkodliwy grypa jest gorsza. Posłuchaj Zbigniewa Potockiego na youtube to może Ci myślenie otworzy.
"Zbigniew Potocki"? To ten nikt, bez wiedzy i wykształcenia? Faktycznie idealne źródło wiedzy medycznej, szkoda, że nie jest sprzątaczką, byłby bardziej wiarygodny.
To co sie dzialo wczoraj na rynku to jakaś masakra . Dziki tłum bez maseczek . A później będzie płacz że ktoś z rodziny umrze na covid
No ale przecież pan Żaczek pozwolił...
Tak właśnie lokalna władza, czytaj burmistrz pomaga miejscowym restauracjom i barom, które muszą zmagać się z warunkami narzuconymi przez sanepidtej . Brawo, po podatki - do tej objazdowej grupy proszę się zwrócić!
Czy ktoś Wam broni włożyć maseczkę? Władza ma za Was myśleć?
Piszecie bzdury ......właśnie w tym czasie trzeba sobie pomagać .Maseczki były ,a rodzice z dziećmi ,zachowując dystans ,nie musieli mieć .Mam nadzieję,że widzimy się za rok.
Covid ? Kto kolwiek widzial kto kolwiek slyszal? chyba tylko w telewizji:-) czy to faktycznie test na inteligencje?!
Bóg da, to wtedy zobaczysz.
Zastanawia mnie jakim cudem w czasie pandemii władza rycka zezwala na imprezy masowe. Ciekawy jestem czy wszyscy byli w maseczkach i czy był zachowany odstęp?
W cipe se wsadźcie te maseczki...
Oprócz mnie miła tylko jedna osoba; jeden Ze sprzedawców