Reklama

Wielkie żarcie na kółkach zajechało do Ryk

Tylko dziś i jutro mieszkańcy Ryk i okolic mają okazję spróbować przysmaków z food trucków

"Foodtruckowe" miasteczko "wyrosło" w samym centrum Ryk na Starym Rynku. Zlot Food Trucków po raz pierwszy gości w Rykach. - Co tydzień odwiedzamy inne miasto. Zadzwoniliśmy z propozycją przyjazdu do Ryk do urzędu miejskiego. Był pozytywny odzew i jesteśmy - mówi Mateusz Haas, współorganizator Zlotu. To już nasz czwarty sezon, kiedy restauracje na kółkach objeżdżają całą Polskę. - Jeżeli będziemy mieli sygnały, że mieszkańcy byli zadowoleni, to jest szansa, że za rok znów przyjedziemy do Ryk - dodaje.

Każdy foodtruck przyjechał z innym jedzeniem. Są dania m.in. kuchni meksykańskiej, gruzińskiej, tajskiej. Nie brakuje hot-dogów, burgerów, pizzy na polskim cieście na zakwasie, deserów i napojów. - Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie - deklaruje Mateusz Haas.

Reklama

Od południa, kiedy restauracja na Starym Rynku ruszyła miłośników jedzenia nie brakuje. - Przyszliśmy z ciekawości, bo sami lubimy gotować. Szukamy nowych smaków - mówi Marcin Wiśniewski, który przyszedł z córką Zosią. - Zamówiliśmy azjatyckie pierożki na parze z kurczakiem na słodko. Bardzo dobre - mówi pan Marcin. Na deser były zrolowane lody tajskie.

Foodtrucki zjechały z różnych stron Polski: Torunia, Warszawy, Bydgoszczy, Oświęcimia. - Dzisiaj nam trochę pogoda nie pomaga, bo jest bardzo gorąco. Ale miasteczko będzie dzisiaj czynne do późnych godzin wieczornych. - Planowo będziemy do 21, ale jeżeli będą klienci, to może być otwarte dłużej - informuje współorganizator. Food Trucki będą w Rykach jeszcze jutro do godziny 20. Później odjadą dalej w Polskę

Reklama

 

 

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2020-08-08 19:06:47

    Zastanawia mnie jakim cudem w czasie pandemii władza rycka zezwala na imprezy masowe. Ciekawy jestem czy wszyscy byli w maseczkach i czy był zachowany odstęp?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • gość 2020-08-08 19:49:35

    W cipe se wsadźcie te maseczki...

    • Zgłoś wpis
  • gość 2020-08-09 07:25:53

    Oprócz mnie miła tylko jedna osoba; jeden Ze sprzedawców

    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości