Reklama

Wieś śpiewa, Polska słucha – zespoły z gminy Kłoczew zachwycają jurorów

Zespoły z Kawęczyna i Czerniczanek reprezentują Lubelskie i Polskę na prestiżowych festiwalach ludowych. Gratulacje i wsparcie od Gminnego Ośrodka Kultury.

Zespół z Kawęczyna, działający przy Kole Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeniu oraz Zespole Ludowym, będzie reprezentował województwo lubelskie na 59. Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu Dolnym. To prestiżowe wydarzenie kultywujące tradycję muzyki ludowej, podczas którego występują najlepsi wykonawcy z całej Polski.

Udział w tym festiwalu to ogromne wyróżnienie dla lokalnej społeczności oraz dowód na wysoki poziom artystyczny zespołu.

Czerniczanki z nominacją na "Sabałowe Bajania"

Zespół Czerniczanki z Kapelą po raz kolejny został nominowany do udziału w "Sabałowych Bajaniach" w Bukowinie Tatrzańskiej. To jedno z najważniejszych wydarzeń folklorystycznych w Polsce, gromadzące artystów, gawędziarzy i muzyków z całego kraju.

Reklama

Obecność zespołu na tym wydarzeniu potwierdza jego silną pozycję w środowisku muzyki tradycyjnej i zaangażowanie w pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego.

Gratulacje i podziękowania

Gminny Ośrodek Kultury w Kłoczewie serdecznie gratuluje obu zespołom i dziękuje za ich wkład w promowanie kultury ludowej regionu. To wielka duma i inspiracja dla całej społeczności gminy.

Życzymy powodzenia podczas występów oraz kolejnych sukcesów na scenach ogólnopolskich!

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 20/05/2025 09:35
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości