Reklama

Wojskowi z Pakistanu odwiedzili Szkołę Orląt

Delegacja Pakistańskich Sił Powietrznych zapoznała się z procesem szkolenia podchorążych Lotniczej Akademii Wojskowej

Goście z Pakistanu odwiedzili Szkołę Orląt 24 lipca. Władze dęblińskiej uczelni zaprezentowały specjalistyczne ośrodki szkolenia oraz urządzenia symulacji lotu. Pakistańczycy zapoznali się z potencjałem szkolenia na symulatorach najnowszej generacji. Zademonstrowano także specyfikę treningu przyszłych pilotów zwiększającą odporność zmysłu równowagi na zakłócenia orientacji przestrzennej w locie poprzez ćwiczenia na lotniczo-gimnastycznych przyrządach specjalnych. Kolejnym punktem programu był wizyta w hangarze Akademickiego Centrum Szkolenia Lotniczego, gdzie zaprezentowano nowoczesną flotę powietrzną uczelni oraz omówiono plany jej dalszego rozwoju.

Delegacji na czele z Dowódcą Sił Powietrznych Islamskiej Republiki Pakistanu gen. Mujahidem Anwarem Khanem towarzyszył Inspektor Sił Powietrznych gen. bryg. pil. Jacek Pszczoła oraz attaché obrony przy Ambasadzie RP w Islamabadzie płk Bogdan Obuchowski. Goście zwiedzili uczelnię w asyście rektora-komendanta gen. bryg. pil. dr. Piotra Krawczyka, prorektora ds. wojskowych płk. pil. dr. inż. Krzysztofa Cura oraz ppłk. pil. Tomasza Słomczyńskiego.

Reklama

(źródło i foto: https://law.mil.pl)

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości