Aby podtrzymać coroczną tradycję panie z Woli Zadybskiej wiją wieniec
Panie ze Stowarzyszenia "Wola Zadybska+" oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Zadybskiej rozpoczęły wicie wieńca na zbliżające się dożynki parafialne. Uroczystości odbędą się w niedzielę 20 września.
- Już na wiosnę zasiałyśmy zioła oraz kwiaty na nasz wieniec - mówią Lidia Rygielska. - Wszystkie rośliny, które wykorzystamy pochodzą z pól i łąk z naszej miejscowości - dodaje Agata Filiks.
Konstrukcja na której wiją jest stalowa, a sam wieniec będzie w kształcie korony. - Cieszymy się, że będziemy mogły go pokazać innym - zaznacza Sylwia Krzemińska.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze