Reklama

Wola Zadybska przygtowuje się do dożynek

Aby podtrzymać coroczną tradycję panie z Woli Zadybskiej wiją wieniec

Panie ze Stowarzyszenia "Wola Zadybska+" oraz Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Zadybskiej rozpoczęły wicie wieńca na zbliżające się dożynki parafialne. Uroczystości odbędą się w niedzielę 20 września.

- Już na wiosnę zasiałyśmy zioła oraz kwiaty na nasz wieniec - mówią Lidia Rygielska. - Wszystkie rośliny, które wykorzystamy pochodzą z pól i łąk z naszej miejscowości - dodaje Agata Filiks.

Konstrukcja na której wiją jest stalowa, a sam wieniec będzie w kształcie korony. - Cieszymy się, że będziemy mogły go pokazać innym - zaznacza Sylwia Krzemińska.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości