Zakaz kierowania rowerami i wysoka grzywna, to konsekwencje z jakimi musi liczyć się 18-letnia dziewczyna z Łukowa. Jadąc rowerem wywróciła się na jezdni i upadła twarzą na asfalt. Okazało się, że miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Zdarzenie zarejestrowały kamery miejskiego monitoringu
Dzisiejszej nocy dyżurny łukowskiej policji został powiadomiony o „zakrwawionej” rowerzystce, która napotkali mieszkańcy. Mundurowi którzy dojechali we wskazane miejsce, że zauważyli leżący na jezdni rower i znajdującą się przy nim młodą dziewczynę. -Rozmawiająca z policjantami 18-letnia łukowianka była zdezorientowana, nie wiedziała co się z nią stało, nie potrafiła opisać żadnych okoliczności zdarzenia w którym uczestniczyła - informuje asp. szt. Marcin Jóźwik z łukowskiej policji. Funkcjonariusze zauważyli obrażenia twarzy. Po chwili zaopiekował się nią personel medyczny. Mundurowi poddali także rowerzystkę badaniu alkomatem. - Okazało się, że 18-latka ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie - dodaje policjant. Ustalający okoliczności zdarzenia policjanci nie odnaleźli jakichkolwiek śladów świadczących o potrąceniu młodej dziewczyny przez inny pojazd. Sprawdzając zapis kamer miejskiego monitoringu potwierdzili swoje przypuszczenia. Pokrzywdzona dziewczyna jechała rowerem i sama przewróciła się na jezdni uderzając twarzą w asfalt. Wszystko wskazuje na to, że przyczyną zdarzenia był alkohol.
Teraz oprócz bólu i leczenia ran twarzy, 18-latkę czeka rozprawa sądowa. - Za kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości grozi jej zakaz kierowania rowerami, wysoka grzywna, a nawet kara aresztu - zaznacza asp. szt. Jóźwik.
Nagranie z kamer monitoringu otworzy się po kliknięciu linku załącznika poniżej artykułu
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Region dla TG{ Łuków} ????????????
Region dla TG{ Łuków} ????????????