Reklama

Wypadek w lesie pod Sobieszynem: Motocyklista uderzył w drzewo, zabrał go LPR

Dramatyczny wypadek na leśnej drodze miał miejsce w sobotnie popołudnie. 40-letni kierowca motocykla typu cross stracił panowanie nad maszyną i uderzył w drzewo. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami nogi został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Do groźnego wypadku doszło w sobotę, 4 października, w okolicach miejscowości Sobieszyn.

Jak ustalili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Rykach, 40-letni mężczyzna, jadący motocyklem typu cross leśną drogą, stracił nagle panowanie nad pojazdem. W konsekwencji motocykl wywrócił się, a kierujący uderzył w drzewo. Na miejsce skierowano służby ratunkowe.

Obrażenia, jakich doznał mężczyzna, okazały się na tyle poważne, że konieczna była interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

– W wyniku zdarzenia kierujący z obrażeniami nogi śmigłowcem LPR zabrany został do szpitala – informuje rycka policja.

Reklama

W toku prowadzonych czynności śledczych wiadomo już, że motocyklista był trzeźwy. Posiadał także wymagane uprawnienia do kierowania tego typu pojazdami oraz, co bardzo istotne, miał na sobie kask ochronny.

Policjanci apelują o szczególną ostrożność podczas jazdy w trudnym terenie i przypominają, że drogi leśne, choć wydają się ustronne, potrafią być niezwykle niebezpieczne.

fot. Policja Rycka

Źródło: Policja Rycka Aktualizacja: 04/10/2025 18:04
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości