Biskup Kazimierz Gurda zdecydował o zmianach personalnych wśród duchowieństwa w diecezji siedleckiej. Dotyczą one również kapłanów z dekanatu ryckiego
Przełom czerwca i lipca, to tradycyjnie czas wprowadzania zmian personalnych w parafiach. Bp Kazimierz Gurda, ordynariusz diecezji siedleckiej podjął decyzje o przeniesieniu trzech naszych proboszczów i dwóch wikariuszy do innych parafii.
Od 1 lipca nowego proboszcza będzie miała parafia Piusa V w Dęblinie. Ks. kan. Zbigniew Daniuluk został mianowany proboszczem parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radoryżu Kościelnym. Księdza Zbigniewa w Dęblinie zastąpi ks. Franciszek Klebaniuk, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Kożuszkach.
Nowego proboszcza powitają również wierni parafii św. Sebastiana w Brzezinach. Dotychczasowy proboszcz ks. Mirosław Stańczuk, który w tym roku obchodzi 30-lecie kapłaństwa został mianowany proboszczem parafii Św. Barbary w Dołdze. Do Brzezin przychodzi ks. Mariusz Szyszko. Będzie to jego pierwsza parafia, w której będzie pełnił funkcję proboszcza. Ostatnio był wikariuszem parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie.
Do zmiany na stanowisku proboszcza dojdzie też w parafii Św. Wojciecha w Nowodworze. Zgodnie z decyzją biskupa Gurdy, z parafią żegna się ks. kan. Antoni Przybysz, który został mianowany proboszczem parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Szaniawach. Księdza Antoniego zastąpi ks. Mirosław Rogoźnicki - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Św. Stanisława BM w Czerwonce.
W dekanacie ryckim biskup siedlecki zaplanował w tym okresie dwie zmiany dotyczące również wikariuszy. Dekretem bpa Gurdy nowym proboszczem parafii Św. Mikołaja w Radczu został mianowany ks. Robert Osypowicz, który od 2017 roku był wikariuszem parafii Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie. Nowym wikariuszem w Dęblinie będzie ks. Andrzej Ciok z parafii Św. Stanisława BM w Zbuczynie.
Po 5 latach posługi duszpasterskiej 1 lipca z parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach odchodzi wikariusz ks. Paweł Bilski. Został skierowany do parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim. Jego miejsce w Rykach zajmie ks. Paweł Borychowski z parafii Jedlanka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Pytanie co ktory przeskrobal ze trzeba zamiesc pod dywan zeby nie wyszlo na jaw i afery nie bylo....I co ci nowomianowani nawiwijali ze ich tu przysylaja....Tak to niestety dziala.....
nie przeskrobał tylko tak to już jest że księża odchodzą z danych parafii nie będą całe życia w jednej parafii przecież
niech idooom wszyscy darmo zjadki
W parafii Nowodwór ksiądz Antoni zrobił bardzo wiele i jesteśmy mu za to bardzo wdzięczni.Niestety zdarzają się jak wszędzie zapewne ,parafianie którym każdy ksiądz nie będzie pasował .
W ciągu 10 lat proboszcz co najmniej 3 parafii. Na poprzedniej 8 miesięcy. Wszędzie tacy niewdzięczni parafianie ? A może z księdzem coś nie tak... A deklarując wdzięczność proszę mówić za siebie i darować sobie liczbę mnogą.
Ten z Brzezin to już ludziom wiele krwi napsuł , niech idzie już
Ale bzdury Pani opowiada! Takiego księdza to ze świecą w ręku szukać. Tyle dobra zrobił dla naszej parafii!! Nie pozdrawiam.
Błogoslawieństwa Bożego serdecznie życzę wszystkim odchodzącym do nowych parafii i przychodzącym kapłanom do naszego dekanatu .
Normalne że co parę lat się zmieniają, już nie szukajcie afery....
afery to oni mają u siebie w własnym środowisku
kościuł w Polsce upadnie jak tak dalej będzie dziś wikariusz rozb byłajdaczył się dalejija małżęstwo a w nagrodę biskup przenosi go do innej parafii
to jest prawda polski kościół upada jakich mamy księży dziś wikariusz nadużywa alkoholu łajdaczy się z mężatką a biskup w nagrodę przenosi do lepszej parafii to jest wstyd a powinien zerwać z niego sutanne łajdacz się dalej
HIERARCHOWIE KK WOBEC KTÓRYCH TOCZĄ SIĘ POSTĘPOWANIA W WATYKANIE LUB WPŁYNĘŁY OSKARŻENIA DO WATYKANU ❗❗❗❗❗ + abp Andrzej Dzięga + abp Grzegorz Ryś + abp Henryk Hoser + abp Henryk Muszyński + abp Józef Górzyński + abp Józef Kowalczyk + abp Józef Michalik + abp Juliusz Paetz + abp Marek Jędraszewski + abp Marian Gołębiewski + abp Marian Przykucki + abp Sławoj Leszek Głódź + abp Stanisław Gądecki+ abp Tadeusz Gocłowski+ abp Wiktor Skworc + abp Wojciech Zięba+ abp Zygmunt Kamiński+ bp Alojzy Orszulik + bp Andrzej Dziuba+ bp Antoni Dydycz+ bp Edmund Piszcz + bp Edward Janiak+ bp Henryk Tomasik + bp Ignacy Jeż + bp Jan Szkodoń + bp Jan Tyrawa + bp Jan Wątroba+ bp Piotr Greger+ bp Ryszard Kasyna + bp Stanisław Napierała+ bp Stanisław Stefanek+ bp Tadeusz Rakoczy + bp Zbigniew Kiernikowski + kard. Franciszek Macharski+ kard. Henryk Gulbinowicz + kard. Kazimierz Nycz + kard. Stanisław Dziwisz
Pytanie co ktory przeskrobal ze trzeba zamiesc pod dywan zeby nie wyszlo na jaw i afery nie bylo....I co ci nowomianowani nawiwijali ze ich tu przysylaja....Tak to niestety dziala.....
nie przeskrobał tylko tak to już jest że księża odchodzą z danych parafii nie będą całe życia w jednej parafii przecież
niech idooom wszyscy darmo zjadki