Reklama

Z parafii dekanatu ryckiego odchodzi trzech proboszczów i dwóch wikariuszy

Biskup Kazimierz Gurda zdecydował o zmianach personalnych wśród duchowieństwa w diecezji siedleckiej. Dotyczą one również kapłanów z dekanatu ryckiego

Przełom czerwca i lipca, to tradycyjnie czas wprowadzania zmian personalnych w parafiach. Bp Kazimierz Gurda, ordynariusz diecezji siedleckiej podjął decyzje o przeniesieniu trzech naszych proboszczów i dwóch wikariuszy do innych parafii.

Od 1 lipca nowego proboszcza będzie miała parafia Piusa V w Dęblinie. Ks. kan. Zbigniew Daniuluk został mianowany proboszczem parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radoryżu Kościelnym. Księdza Zbigniewa w Dęblinie zastąpi ks. Franciszek Klebaniuk, proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Kożuszkach.

Reklama

Nowego proboszcza powitają również wierni parafii św. Sebastiana w Brzezinach. Dotychczasowy proboszcz ks. Mirosław Stańczuk, który w tym roku obchodzi 30-lecie kapłaństwa został mianowany proboszczem parafii Św. Barbary w Dołdze. Do Brzezin przychodzi ks. Mariusz Szyszko. Będzie to jego pierwsza parafia, w której będzie pełnił funkcję proboszcza. Ostatnio był wikariuszem parafii NMP Matki Kościoła w Łukowie.

Do zmiany na stanowisku proboszcza dojdzie też w parafii Św. Wojciecha w Nowodworze. Zgodnie z decyzją biskupa Gurdy, z parafią żegna się ks. kan. Antoni Przybysz, który został mianowany proboszczem parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Szaniawach. Księdza Antoniego zastąpi ks. Mirosław Rogoźnicki - zwolniony z urzędu proboszcza parafii Św. Stanisława BM w Czerwonce. 

Reklama

W dekanacie ryckim biskup siedlecki zaplanował w tym okresie dwie zmiany dotyczące również wikariuszy. Dekretem bpa Gurdy nowym proboszczem parafii Św. Mikołaja w Radczu został mianowany ks. Robert Osypowicz, który od 2017 roku był wikariuszem parafii Chrystusa Miłosiernego w Dęblinie. Nowym wikariuszem w Dęblinie będzie ks. Andrzej Ciok z parafii Św. Stanisława BM w Zbuczynie. 

Po 5 latach posługi duszpasterskiej 1 lipca z parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach odchodzi wikariusz ks. Paweł Bilski. Został skierowany do parafii św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim. Jego miejsce w Rykach zajmie ks. Paweł Borychowski z parafii Jedlanka. 

Reklama

 

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Manius - niezalogowany 2021-06-29 12:52:58

    Pytanie co ktory przeskrobal ze trzeba zamiesc pod dywan zeby nie wyszlo na jaw i afery nie bylo....I co ci nowomianowani nawiwijali ze ich tu przysylaja....Tak to niestety dziala.....

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Murawa - niezalogowany 2021-06-30 10:20:04

    nie przeskrobał tylko tak to już jest że księża odchodzą z danych parafii nie będą całe życia w jednej parafii przecież

    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    syn - niezalogowany 2021-06-29 13:07:37

    niech idooom wszyscy darmo zjadki

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości