Uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie rozpoczęli przygotowania do Światowego Dnia Hospicjów, angażując się w zbiórkę pieniędzy na rzecz lokalnego hospicjum.
W niedzielę, 5 października, w dniu wspomnienia św. Siostry Faustyny Kowalskiej, patronki dęblińskiego Hospicjum, młodzież ze Szkolnego Koła Wolontariatu i Caritasu Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Dęblinie wzięła udział w ważnej akcji. Uczniowie kwestowali na rzecz podopiecznych Hospicjum w parafii św. Marcina Biskupa w Stężycy.
Był to symboliczny początek przygotowań do obchodów Światowego Dnia Hospicjów i Opieki Paliatywnej, który przypadał 11 października.
Weronika Kurek, Aleksandra Szymańska, Aleksandra Komorniczak i Igor Przybysz – to oni z puszkami w dłoniach, ale przede wszystkim z wielką radością w sercu, zbierali fundusze. Pieniądze są przeznaczone na wsparcie osób objętych opieką paliatywną i hospicyjną.Zebraną kwotę uczniowie osobiście przekazali na potrzeby Hospicjum.
Działania te są także częścią ogólnopolskiej kampanii „Pola Nadziei”, w ramach której tradycyjnie zbierane są cebulki żonkili – symbol nadziei i solidarności z chorymi. Młodzież zaprosiła całą społeczność szkolną do włączenia się w zbiórkę cebulek. Akcja trwała do piątku, 10 października.
Opiekunowie młodzieży podkreślają głęboki sens takich działań: - Otwarte serca i chęć niesienia pomocy chorym i potrzebującym niech czynią nasz świat lepszym, piękniejszym i wrażliwszym.
fot. ZSO w Dęblinie
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze