Reklama

Z Sobieszyna do Woli Gułowskiej

W przeddzień święta Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z parafii Podwyższenia Krzyża Św. W Sobieszynie po raz 26. wyruszyła pielgrzymka piesza do Sanktuarium w Woli Gułowskiej

 

 

Jutro w Woli Gułowskiej jak co roku odbędą się tam dożynki diecezjalne. Dzisiaj również z wieloletnią już tradycją z Sobieszyna wyruszyła piesza pielgrzymka pod przewodnictwem ks. Grzegorza Tomaszewskiego, proboszcza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego. Inicjatorem pielgrzymek był ks. Adam Turemka, proboszcz w Sobieszynie w latach 1993-2002, wytrawny pątnik. Od tamtego momentu ta "minipielgrzymka" odbywa się co roku. Inicjatywę pielęgnuje obecny proboszcz ks. Grzegorz Tomaszewski. Jak co roku pielgrzymi mają do pokonania 17 km. Blisko 30-osobowa grupa na pątniczy szlak ruszyła po godz. 14.00 sprzed kościoła parafialnego. Tradycyjnie po drodze dołączają kolejni pielgrzymi.

Reklama

- Udział w pielgrzymce to wspaniała szansa. Nie mogły pójść normalnie grupy do Częstochowy. A nasza, mała pielgrzymka jest w sytuacji uprzywilejowanej ze względu  na niewielką liczebność - mówi ks. Grzegorz, przewodnik grupy. Idą osoby w różnym wieku. Do najmłodszych należą siostry: 4-letnia Sandra i 6-letnia Ola. Przyjechały ze swoją mamą aż ze Stoczka Łukowskiego. Mama dziewczynek pochodzi z Ułęża. - W ubiegłym roku też szliśmy w tej pielgrzymce. Bardzo nam się spodobało i wróciliśmy na trasę i w tym roku - mówi pani Wioletta. Razem z nimi pielgrzymuje babcia Bożena. Do przejścia pątnicy mają 17 km.

 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości