Reklama

Zapomniane kolędy zabrzmiały w kościele Najświętszego Zbawiciela w Rykach

To już ostatnie dni, kiedy w kościołach śpiewa się kolędy. Po jednej z niedzielnych mszy mieszkańcy Ryk mogli wysłuchać tych najstarszych, często zapomnianych

Na pomysł ich przypomnienia wpadł Paweł Warowny wraz z  artystami skupionymi wokół tzw. "Taboru Lubelskiego". Przyjechali z różnych stron Polski na warsztaty artystyczne. Sporą grupę stanowili też nasi lokalni wykonawcy m.in. z zespołu „Pelagia” czy „Moszczanianki”. Zwieńczeniem pobytu w Rykach był koncert w kościele Najświętszego Zbawiciela. Blisko 40-osobowa grupa wokalistów i instrumentalistów zaprezentowała kilka kolęd i pastorałek. Wśród nich „Stała nam się nowina miła, Panna Maryja syna powiła”. - Pamiętam jak jeszcze byłem małym chłopakiem, to moja mam śpiewała właśnie taką kołysankę – mówi ks. kan. Stanisław Chodźko, proboszcz ryckiej parafii. - Dzisiaj dzięki temu koncertowi, odżyły we mnie wspomnienia. Jestem bardo za to wdzięczny artystom, którzy u nas wystąpili - dodaje.

Artyści zostali docenieni również przez publiczność, którzy brawami nagrodzili ich występ. - Cieszę się, że nasi parafianie mogli wziąć udział w takim wydarzeniu. Nie ma nic piękniejszego, jak zobaczyć młode twarze, które są szczęśliwe, że mogą coś dobrego dla innych zrobić – podkreśla ks. Chodźko.

Reklama

Koncert można obejrzeć na kanale Twój Głos TV (na platformie YouTube)

 

 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości