Reklama

Złodzieje okradli kościół w Rykach

Łupem rabusia padły pierścionki i obrączki złożone przed ołtarzem jako dziękczynne wotum Bogu. Proboszcz parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach straty szacuje na 15 tys. zł. Sprawców szuka policja

O zuchwałej kradzieży parafianie dowiedzieli się podczas niedzielnych mszy. Proboszcz zwrócił się o pomoc do wiernych. - Niestety nie mamy wykazu ani opisu skradzionych rzeczy - mówi ks. kan. Stanisław Chodźko, proboszcz parafii Najświętszego Zbawiciela w Rykach. Stąd pomysł, żeby zaapelować do osób, które w przeszłości ofiarowały wota, aby sprawdziły czy nadal są w gablotach. Jeżeli nie, to żeby zgłosiły się do zakrystii. - Może ktoś ma zdjęcia np. ze ślubu, gdzie widać co znajduje się w gablotach - podkreśla proboszcz.

Gabloty były umieszczone przy bocznym ołtarzu Matki Boskiej Śnieżnej. Znajdują się w nich drobne emblematy wykonane ze złota, lub innego kruszcu: medaliki, obrączki, różańce i inne tego typu przedmioty. Od dziesiątek lat wisiały po obu stronach czczonego przez parafian obrazu. Dewocjonalia znajdowały się pod kluczem, ale według nieoficjalnych informacji, zamek w jednej z gablot mógł być uszkodzony. Być może dlatego otwarcie szafki nie stwarzało złodziejowi większego problemu.

Reklama

Straty zostały oszacowane na 15 tys. zł.

Więcej w papierowym wydaniu Twojego Głosu

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2020-02-25 12:05:18

    Może sam wyprowadził a teraz mówi , że ukradli

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    gość 2020-02-25 12:56:51

    jak zawsze sirotki księża , cenniki potrafią ustalać ,spisywać po kolędach, zapisywać kto gdzie , z kim i jak sprawozdania w księgach ale pilnowaclub zabezpieczać ,ubezpieczać i mieć spis dobytku w kościele to nie , bo po co jak z niczego sa nierozliczani , bhp i ppoż tez zawsze u nich kuleje

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Marianek - niezalogowany 2020-02-25 15:31:52

    Proszę nie obrażać no chyba że macie nakaz z Żoliborza. Kraść w Kościół to coś okropnego i obrzydliwego . Powinni ich złapać i koniecznie wychłostać

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości