Reklama

Zmarł proboszcz parafii Leopoldów

Dzisiaj rano po ciężkiej chorobie zmarł ks. kan. Bogdan Kozioł. Miał 67 lat. W kapłaństwie przeżył 42 lata. Od 21 listopada 2007 roku był proboszczem parafii Wniebowzięcia NMP w Leopoldowie

Ks. kan. Bogdan Kozioł urodził się 13 sierpnia 1953 roku w Kocku. Po ukończeniu szkoły podstawowej a następnie średniej w 1972 roku wstąpił do Seminarium Duchownego w Siedlcach. Święcenia kapłańskie przyjął 24 czerwca 1978 roku z rąk bpa Jana Mazura. Swoja pracę duszpasterską jako wikariusz rozpoczął w parafii Stara Wieś. Następie pracował w Piszczacu, Górznie i Wohyniu.

W 1987 roku został proboszczem parafii Choroszczynka. Pracował tam do września 1990 roku. Następnie został mianowany proboszczem nowo utworzonej parafii p.w. Chrystusa Miłosiernego w Urszulinie na pojezierzu łęczyńsko-włodawskim. Pracował w niej ponad 17 lat, tworząc od podstaw nowe struktury wspólnoty parafialnej.

Reklama

21 listopada 2007 roku decyzją biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego został mianowany proboszczem parafii p.w. Wniebowzięcia Matki Bożej w Leopoldowie.

Na powitanie były kwiaty i życzliwe słowa od dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszyscy wyrażali nadzieję na owocną współpracę. - Z drżeniem serca zastanawiałem się co powiedzieć, jak zareagujecie, jak spojrzycie na mnie. Czy życzliwym okiem i otwartym sercem. To bardzo ważne, żeby to pierwsze spojrzenie zostawiło pozytywny ślad w naszej pamięci - zaznaczył ks. Bogdan, witając się z parafianami w Leopoldowie.

Reklama

Przez 13 lat pracy w Leopoldowie dał się poznać jako gorliwy kapłan i dobry gospodarz. Stworzył jedno z prężniej działających Kół Kolędników Misyjnych w kraju. Na długo w pamięci pozostanie również druhom strażakom, których był kapelanem.

Od paru lat zaczęły się kłopoty zdrowotne ks. Bogdana. Nie poddawał się. Choroba mocniej zaatakowała latem. Ks. kanonik trafił do szpitala. Parafianie cały czas modlili się o zdrowie i mieli nadzieję, że jeszcze zobaczą swojego kapłana w pełnym zdrowiu. Niestety. Choroba nie dała za wygraną. Ks. kan. Bogdan Kozioł zmarł dzisiaj o godzinie 10:30.

Reklama

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w czwartek wieczorem. O godzinie 19-tej w kościele parafialnym w Leopoldowie odprawiona zostanie msza św. za duszę ś.p. ks. Bogdana. Natomiast w piątek o godzinie 11-tej pod przewodnictwem ks. biskupa rozpocznie się msza pogrzebowa, po której trumna z ciałem ks. kan. Bogdana zostanie złożona w grobie na cmentarzu parafialnym w Leopoldowie.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2020-10-05 23:38:14

    Parafia w Leopoldowie jest pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. To tak dla przypomnienia, by w przyszłości zwracać uwagę na istotne rzeczy o których się pisze.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości