Reklama

Żołnierze oddali ponad 7 litrów krwi

34 żołnierzy z 22 Batalionu Lekkiej Piechoty hojnie podzieliło się cennym darem. 18 maja na terenie jednostki wojskowej w Dęblinie odbyła się zbiórka krwi w ramach projektu „SpoKREWnieni Służbą”

W akcji wzięło udział 34 żołnierzy z batalionu dęblińskiego. Ochotnicy oddawali krew na terenie jednostki w specjalnie przygotowanej przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie sali. W ciągu jednego dnia zbiórki zebrano ponad 7 litrów krwi. To wyraz chęci i gotowość żołnierzy OT do niesienia pomocy osobom chorym i potrzebującym w naszym regionie. W akcji wzięli udział zarówno honorowi dawcy krwi, jak i żołnierze, którzy po raz pierwszy oddali krew.

- To moja pierwsza donacja. Chcę pomóc innej osobie. Mam akurat taką możliwość więc postawiłem. Na pewno w przyszłości będę oddawał krew - mówi szer. Mariusz Bielecki, żołnierz OT z batalionu dęblińskiego.

Reklama

Podobne zbiórki krwi w ramach „SpoKREWnieni służbą” będą organizowane do końca wakacji we wszystkich batalionach 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Żołnierze OT z Lubelszczyzny to hojni krwiodawcy. Przypomnijmy, w ubiegłym roku we wszystkich akcjach HDK oddali łącznie ponad 460 litrów krwi.

Akcja „SpoKREWnieni Służbą” została zainaugurowana 1 marca w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych i potrwa do końca wakacji. Przez ten czas żołnierze, pracownicy Wojska Polskiego oraz inne służby mundurowe w całym kraju będą oddawać honorowo krew, aby wspólnie pomagać chorym i ofiarom wypadków. Celem akcji jest również propagowanie w społeczeństwie szlachetnej idei honorowego dawstwa krwi. Projekt organizowany jest już po raz drugi. W ubiegłym roku, podczas jednego miesiąca trwania kampanii zebrano w sumie blisko 7 tys. litrów krwi.

Reklama

kpt. Damian STANULA

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości