34 żołnierzy z 22 Batalionu Lekkiej Piechoty hojnie podzieliło się cennym darem. 18 maja na terenie jednostki wojskowej w Dęblinie odbyła się zbiórka krwi w ramach projektu „SpoKREWnieni Służbą”
W akcji wzięło udział 34 żołnierzy z batalionu dęblińskiego. Ochotnicy oddawali krew na terenie jednostki w specjalnie przygotowanej przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie sali. W ciągu jednego dnia zbiórki zebrano ponad 7 litrów krwi. To wyraz chęci i gotowość żołnierzy OT do niesienia pomocy osobom chorym i potrzebującym w naszym regionie. W akcji wzięli udział zarówno honorowi dawcy krwi, jak i żołnierze, którzy po raz pierwszy oddali krew.
- To moja pierwsza donacja. Chcę pomóc innej osobie. Mam akurat taką możliwość więc postawiłem. Na pewno w przyszłości będę oddawał krew - mówi szer. Mariusz Bielecki, żołnierz OT z batalionu dęblińskiego.
Podobne zbiórki krwi w ramach „SpoKREWnieni służbą” będą organizowane do końca wakacji we wszystkich batalionach 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Żołnierze OT z Lubelszczyzny to hojni krwiodawcy. Przypomnijmy, w ubiegłym roku we wszystkich akcjach HDK oddali łącznie ponad 460 litrów krwi.
Akcja „SpoKREWnieni Służbą” została zainaugurowana 1 marca w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych i potrwa do końca wakacji. Przez ten czas żołnierze, pracownicy Wojska Polskiego oraz inne służby mundurowe w całym kraju będą oddawać honorowo krew, aby wspólnie pomagać chorym i ofiarom wypadków. Celem akcji jest również propagowanie w społeczeństwie szlachetnej idei honorowego dawstwa krwi. Projekt organizowany jest już po raz drugi. W ubiegłym roku, podczas jednego miesiąca trwania kampanii zebrano w sumie blisko 7 tys. litrów krwi.
kpt. Damian STANULA
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze