Terytorialsi z batalionu dęblińskiego w weekend będą szkolić się z taktyki, topografii i zabezpieczenia logistycznego
8 i 9 lutego 200 żołnierzy Obrony Terytorialnej pojawi się w okolicach Sobieszyna. W kilku grupach szkoleniowych będą realizować zadania z zakresu szkolenia specjalisty. Terytorialsi będą doskonalić swoje umiejętności z taktyki, topografii i zabezpieczenia logistycznego.
Żołnierze OT będą ćwiczyć także na pasie taktycznym Zajezierze koło Dęblina oraz na strzelnicy Reduta i strzelnicy garnizonowej w Dęblinie.
Szkolenia przejdzie kilka grup: dowódcza i sztabowa, strzelcy wyborowi i snajperzy, saperzy, medycy, łącznościowcy, grupa obsługi moździerzy i grupa logistyczna.
W ten weekend żołnierze 2 Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej będą ćwiczyć także w powiecie lubartowskim oraz parczewskim. Szkolenia zgrywające i specjalisty przejdzie blisko 600 żołnierzy OT.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze