Reklama

Zrobili i zjedli prawie 165-metrową kanapkę

Nowy rekord Polski w długości kanapki należy do uczniów szkoły w Nowodworze

Dzieci w wyjątkowy sposób uczciły swoje święto. Przez dwie godziny pracowały nad gigantyczną kanapką. Zamiar był taki, żeby pobić rekord Polski. Do tej pory najdłuższa kanapka miała 140 metrów.

- Na taki pomysł wpadła rada rodziców - informuje Małgorzata Gągała, dyrektor szkoły.Wszyscy ochoczo zabrali się do pracy. Do dyspozycji mieli ponad 170 bagietek, 7 kg masła, 20 kg pomidorów, 17 kg ogórków,  30 pęczków rzodkiewek, 15 kg sera, 20 kg wędlin i 20 główek sałaty. Nad wszystkim czuwał Karol Oliwa, szef  kuchni "Gościńca pod lasem". - Często organizujemy wspólne przyrządzanie potraw dla dzieci. To fajny sposób spędzania czasu - mówi Maciej Jurkowski, współwłaściciel lokalu.

Reklama

 

Po zakończeniu pracy w ruch poszła miarka. Po dokładnych pomiarach okazało się, ze kanapka z Nowodworu ma 164,98 m. Dotychczasowy rekord został pobity o prawie 25 metrów. Po ciężkiej pracy można było przystąpić do konsumpcji. - Wystarczyło dla każdego. Uczniowie częstowali również mieszkańców. Tym co zostało obdzieliliśmy potrzebujących - oznajmia dyrektor Gągała. 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości