Aktualności

17 osób zatrzymanych

Opublikowano 27 marca 2019, autor: Marlena Kuna

Żandarmeria Wojskowa zabezpieczyła blisko 20 kg narkotyków. Wśród zatrzymanych jest 8 żołnierzy

Długotrwałe działania Żandarmerii Wojskowej związane z przeciwdziałaniem narkomanii w Siłach Zbrojnych RP zakończyły się sukcesem – informuje ppłk Artur Karpienko, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej w Warszawie. Akcja zapobiegła wprowadzeniu do obrotu 180 tys. porcji marihuany oraz 10 tys. porcji amfetaminy.

100 tys. zł i 400 euro

Brawurowe zatrzymanie w Stężycy, do którego doszło wczoraj, to wierzchołek góry lodowej. Jak się okazuje, tego dnia o tej samej porze funkcjonariusze weszli do wielu mieszkań i przeszukali samochody m.in. na os. Lotnisko w Dęblinie. W akcji brały udział także psy tropiące. Zatrzymania i przeszukania trwały wczoraj do późnych godzin wieczornych i dziś od rana (nie tylko w województwie lubelskim).

Mundurowi zatrzymali 8 żołnierzy i 9 osób cywilnych. Zabezpieczyli też 18,68 kg marihuany, 1 kg amfetaminy oraz ponad 100 tys. zł i 400 euro.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz handlu nimi.

Żandarmeria Wojskowa wystąpiła do Prokuratury Rejonowej w Lublinie z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanych środków zapobiegawczych między innymi w postaci tymczasowego aresztowania – dodaje ppłk Karpienko.

W akcji brali udział funkcjonariusze ŻW we współpracy z Nadwiślańskim Oddziałem Straży Granicznej.

komentarz »
  1. tomasz 28 marca 2019 18:12 - Odpowiedź

    MINISTER OBRONY NARODOWEJ oraz PROKURATOR GENERALNY niech publicznie wyjaśnią postępowania prowadzone w sprawie nielegalnych podsłuchów Żandarmerii Wojskowej wobec kadry 16 batalionu dowodzenia w Elblągu i odpowiedzą na pytania: Dlaczego prokurator Mackiewicz umorzył postępowanie wobec ppor. NS z 16 bdow ,mimo że nikt na tego oficera nie doniósł i nikt nie wnosił o jego ściganie Dlaczego nie zabezpieczono urządzeń podsłuchowych wskazanych przez pokrzywdzonego. Dlaczego umorzono sprawy bez zapoznania się z materiałami operacyjnymi ŻW w Elblągu i ich nie zabezpieczono Dlaczego prokurator TOMASZ MACKIEWICZ z Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Elbląg zataił dane chor. Grzegorza. K. z ŻW i dlaczego nie poniósł za ten czyn konsekwencji. Dlaczego szef prokuratury garnizonowej w Elblągu JAROSŁAW ŻELAZEK po otrzymaniu ponownego wniosku o wszczęcie postępowania w sprawie nielegalnych podsłuchów w 2008r nie wykonał czynności sprawdzających . Dlaczego prokurator KAROL KOPCZYK mimo iż potwierdził w aktach sprawy fakt zatajenia informacji przez Mackiewicza nie postawił mu zarzutów Dlaczego tylko pokrzywdzony był przesłuchiwany, żandarmi byli tylko rozpytani bez pouczenia o karalności składania fałszywych zeznań Czy istnieje związek między pierwszym doniesieniem z lipca 2007w sprawie nielegalnie stosowanym podsłuchem , a wypowiedzeniem złożonym przez chor. Grzegorza K w lipcu 2007r .BŁASZCZAK lub Komendant Żandarmerii niech ujawni i poda do publicznej wiadomości zakres i wyniki kontroli przeprowadzonej dn.31.01.2008r w oddziale elbląskim ŻW dotyczącej nielegalnego stosowania podsłuchów. Dlaczego pokrzywdzony nie otrzymał informacji mimo upływu 8 lat na temat zakresu i wyników kontroli. Dlaczego Komendant Żandarmerii woli pisac bezskuteczne doniesienia do prokuratury rejonowej w sprawie znieważania funkcjonariuszy żandarmerii zamiast publicznie odpowiedzieć na pytania. 25.05.2017 do ministra sprawiedliwości wpłynęła petycja mieszkańców Elbląga o odwołanie prokuratora rejonowego jarosława żelazka. Dlaczego Ziobro boi się opublikować jej na stronie ministerstwa zgodnie z ustawą o petycjach z dn.11.07.2014 (Dz. U. z 2014 r. Poz. 1195 art. 8 §1 )? Dlaczego do dnia dzisiejszego nie udzielił odpowiedzi autorom petycji.

Napisz komentarz »