To była uczta dla ucha i dla oka. Sobotni koncert z okazji 10-tej rocznicy kanonizacji Jana Pawła II zespołu "Mała Armia Janosika" przyciągnął tłumy. Wypełnił się kościół i plac przed nim
"Mała Armia Janosika" jest mała tylko z nazwy. Tak naprawdę to największa kapela góralska. Obecnie liczy ponad 200 osób w wieku od 3 do 70 lat. Powstała w 2015 roku. - Nazywając ten zespół "Mała Armia Janosika" już wtedy wiedziałem, że ten zespół będzie wielki, bo przecież armie są duże - mówi Damian Pałasz, pomysłodawca tego projektu muzycznego. Zespół w ciągu roku cyklicznie wyrusza w trasy koncertowe na terenie całej Polski i nie tylko. Już za kilka dni wystąpi w Rzymie. Koncert w Rykach zapoczątkował letnią trasę. - Atmosfera była niesamowita i cieszymy się, że w tym miejscu mogliśmy rozpocząć naszą letnią trasę koncertową. Była niesamowita energia, publiczność bardzo radosna, otwarta. I oczywiście co nas bardzo cieszy, wspaniała frekwencja. To oznacza, że ludzie chcą słuchać naszej muzyki i spędzać z nami czas - podkreśla dyrygent.
Organizatorem koncertu było Starostwo Powiatowe w Rykach, parafia Najświętszego Zbawiciela w Rykach oraz Powiatowa Biblioteka Publiczna w Rykach w ramach programu samorządu województwa lubelskiego "Warto być Polakiem". Patronat honorowy nad wydarzeniem objął marszałek województwa lubelskiego, które w tym roku obchodzi 550-lecie swojego istnienia.
Więcej w papierowym wydaniu "Twojego Głosu"
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze