W Dęblinie zakończyło się podstawowe szkolenie wojskowe w ramach projektu „Wakacje z WOT”. Aż 155 ochotników z województwa lubelskiego pozytywnie przeszło „szesnastkę” organizowaną przez 2 Lubelską Brygadę Obrony Terytorialnej. Już w sobotę złożą uroczystą przysięgę w Parczewie i rozpoczną służbę w jednostkach WOT.
Na wojskowych obiektach w Dęblinie odbyło się szesnastodniowe szkolenie podstawowe dla kandydatów do terytorialnej służby wojskowej. Uczestnicy – głównie uczniowie i studenci – uczyli się podstaw takich jak strzelectwo, taktyka, łączność, terenoznawstwo i pierwsza pomoc na polu walki. Szkolenie zakończyła „pętla taktyczna”, czyli sprawdzian wiedzy i umiejętności obejmujący m.in. obsługę karabinka MSBS Grot, pracę z mapą, czy rzut granatem. Wszyscy ochotnicy zdali egzamin z wynikiem pozytywnym.
Uroczysta przysięga wojskowa odbędzie się 19 lipca w Parczewie. Nowi żołnierze rozpoczną służbę w jednym z pięciu batalionów 2 Lubelskiej Brygady OT – w Dęblinie, Lublinie, Bezwoli, Kraśniku lub Zamościu. Jak podkreśla kpt. Marta Gaborek, oficer prasowy brygady, jeszcze w te wakacje można wziąć udział w drugim terminie szkolenia – od 5 do 20 września dla ochotników bez przeszkolenia wojskowego i od 5 do 12 września dla rezerwistów.
Zainteresowani powinni zgłaszać się do Wojskowych Centrów Rekrutacji w Dęblinie, Lublinie, Puławach, Białej Podlaskiej lub Zamościu albo skontaktować się z rekruterami poprzez stronę rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl lub infolinię 800-696-077.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze