Wróć do artykułu

Zdjęcia 155 nowych żołnierzy WOT z Lubelszczyzny. Zakończyli szkolenie w Dęblinie, teraz przysięga w Parczewie - fotorelacja

18/07/2025 | Autor: Twój Głos | źródło: twojglos.pl

Fotografie Wojsko i WOT Ryki

Intensywne szkolenie wojskowe w Dęblinie przyniosło sukces uczestnikom. Szesnastodniowy kurs obejmował naukę strzelectwa, taktyki, łączności, terenoznawstwa i pierwszej pomocy. Zakończyła je udana „pętla taktyczna”, w której ochotnicy musieli wykazać się umiejętnościami, m.in. obsługując MSBS Grot czy wykonując rzut granatem. Przysięga nowych żołnierzy odbędzie się w Parczewie, po czym rozpoczną służbę w jednostkach 2 LBOT. Szansa na udział w kolejnych szkoleniach jeszcze przed końcem wakacji – wystarczy zgłosić się do Wojskowych Centrów Rekrutacji.

Lublin , Wojska Obrony Terytorialnej Dęblin - zdjęcia

Reklama
Najnowsze wiadomości