18/07/2025 | Autor: Twój Głos | źródło: twojglos.pl
Intensywne szkolenie wojskowe w Dęblinie przyniosło sukces uczestnikom. Szesnastodniowy kurs obejmował naukę strzelectwa, taktyki, łączności, terenoznawstwa i pierwszej pomocy. Zakończyła je udana „pętla taktyczna”, w której ochotnicy musieli wykazać się umiejętnościami, m.in. obsługując MSBS Grot czy wykonując rzut granatem. Przysięga nowych żołnierzy odbędzie się w Parczewie, po czym rozpoczną służbę w jednostkach 2 LBOT. Szansa na udział w kolejnych szkoleniach jeszcze przed końcem wakacji – wystarczy zgłosić się do Wojskowych Centrów Rekrutacji.