Reklama

17-latek nie miał uprawnień do kierowania skuterem, jego brat jechał bez kasku a ojciec na rowerze wydmuchał 1,5 promila

Rodzinna wpadka w gminie Kłoczew. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem. Na miejsce zdarzenia rowerem przyjechał ojciec, który był kompletnie pijany

Dzielnicowi z gminy Kłoczew patrolujący okolicę zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę. Ich uwagę zwrócił fakt, że pasażer skutera nie miał kasku ochronnego. Szybko okazało się, że to nie jedyne przewinienie.

Motorowerem kierował 17-letni brat pasażera. Kiedy policjanci chcieli go wylegitymować, okazało się, ze nastolatek nie ma uprawnień do kierowania, a jednoślad w ogóle nie jest dopuszczony do ruchu. W trakcie policyjnych czynności bracia poinformowali funkcjonariuszy, że to ojciec wysłał synów do sklepu po alkohol.

Reklama

Policyjne czynności przedłużały się. Zniecierpliwiony ojciec, który nie mógł w domu doczekać się na alkohol postanowił wyjechać rowerem na przeciw swoim dzieciom. Dojechał do miejsca, gdzie policja kontrolowała kierowcę skutera. 63-latek zaczął tłumaczyć, że martwił się o synów, bo długo nie wracali do domu. Podczas tych tłumaczeń policjanci wyczuli od rowerzysty woń alkoholu. Postanowili sprawdzić jego trzeźwość. 63-latek wydmuchał ponad 1,5 promila.

Wszyscy zostali ukarani mandatami. 63-latek przed sądem odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. - Apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Kierujący jednośladami to szczególna grupa uczestników ruchu, chociażby dlatego, że są bardziej niż kierowcy samochodów narażeni na urazy jakie niesie ze sobą wypadek, czy kolizja. Zderzenie z innym pojazdem lub drzewem, barierą ochronną zwykle kończy się tragicznie - przestrzega starszy aspirant Radosław Żmuda, oficer prasowy KPP w Rykach.

Reklama

 

(Fot. Policja)

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Kicia - niezalogowany 2021-03-04 11:01:57

    Więcej 500 plus i gopsow... Patola

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Era - niezalogowany 2021-03-04 13:13:00

    Jakie drzewo taki klin......

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Mirosławmen - niezalogowany 2021-03-04 15:06:51

    Wiadomo 3 samców w domu to nic dobrego nie wróży,szkoda tylko żony matki teściowej.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości