Reklama

50-kilogramowa bomba burząca w lesie

Niewybuch w lesie w miejscowości Wrzosówka (gm. Nowodwór) znalazł mieszkaniec gminy Ułęż. To bomba burząca produkcji niemieckiej z okresu II wojny światowej o wadze około 50 kg. Znaleziskiem zajęli się saperzy

Wczoraj po godz. 16.00 do dyżurnego ryckiej komendy wpłynęło zgłoszenie o znalezieniu w lesie we Wrzosówce przedmiotu przypominającego wyglądem pocisk. Na miejsce skierowano policjantów, którzy zabezpieczyli znalezisko do czasu przybycia patrolu saperskiego. Okazało się, że znaleziony przedmiot to bomba burząca produkcji niemieckiej z okresu II wojny światowej o wadze około 50 kg. Wybuchowe znalezisko przypadkowo odnalazł mieszkaniec gminy Ułęż spacerując z synem po lesie. 

Policjanci ostrzegają: w przypadku znalezienia elementów broni, pocisku, niewybuchu, niewypału lub innych przedmiotów przypominających materiał wybuchowy należy natychmiast powiadomić najbliższą jednostkę Policji. Należy uniemożliwić innym osobom kontakt z takim przedmiotem. Pod żadnym pozorem nie wolno takich przedmiotów wydobywać, dotykać i przemieszczać, ponieważ może to wywołać przypadkową eksplozję.

Reklama

RW.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości