Reklama

Akcja „Motocyklista” na drogach powiatu ryckiego. Policja kontroluje kierowców jednośladów

Policjanci z Ryckiej Komendy prowadzą działania prewencyjno–kontrolne pod nazwą „Motocyklista”. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na kierowców motocykli i motorowerów, ale także na zachowania innych uczestników ruchu wobec jednośladów.

Kontrole drogowe w powiecie ryckim

Jak informuje aspirant Łukasz Filipek, głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach powiatu ryckiego. Policjanci reagują przede wszystkim na wykroczenia, które najczęściej prowadzą do wypadków i kolizji, takie jak: przekraczanie prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa czy naruszenia przepisów wobec pieszych.

Apel policji o ostrożność

Policja przypomina, że każdy uczestnik ruchu drogowego – kierowca, motocyklista, rowerzysta czy pieszy – ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Szczególnie kierowcy samochodów powinni pamiętać o zachowaniu bezpiecznego odstępu przy manewrach wobec motocyklistów i rowerzystów. – Bezpieczna droga to wspólna odpowiedzialność – podkreśla asp. Łukasz Filipek.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości