Policjanci z Ryckiej Komendy prowadzą działania prewencyjno–kontrolne pod nazwą „Motocyklista”. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na kierowców motocykli i motorowerów, ale także na zachowania innych uczestników ruchu wobec jednośladów.
Jak informuje aspirant Łukasz Filipek, głównym celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach powiatu ryckiego. Policjanci reagują przede wszystkim na wykroczenia, które najczęściej prowadzą do wypadków i kolizji, takie jak: przekraczanie prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa czy naruszenia przepisów wobec pieszych.
Policja przypomina, że każdy uczestnik ruchu drogowego – kierowca, motocyklista, rowerzysta czy pieszy – ma wpływ na bezpieczeństwo na drodze. Szczególnie kierowcy samochodów powinni pamiętać o zachowaniu bezpiecznego odstępu przy manewrach wobec motocyklistów i rowerzystów. – Bezpieczna droga to wspólna odpowiedzialność – podkreśla asp. Łukasz Filipek.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze