Reklama

Aktywne panie z Zalesia już czekają na Turniej (część 27 z 27)

Aż 27 uczestników będzie rywalizować o laury na II Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeń i Zespołów Ludowych. Jednym z nich jest Aktywne Koło Gospodyń wiejskich w Zalesiu

Plebiscyt na najpopularniejszą wiejską organizację cały czas trwa. Każdego dnia na naszym portalu będziemy przedstawiać sylwetkę jednego zespołu. Kolejność publikacji jest przypadkowa. Jako dwudzieste siódme (ostatnie) przybliżamy Aktywne Koło Gospodyń Wiejskich w Zalesiu.

Koło powstało w 2019 r. Jako priorytet postawiło sobie za cel kultywowanie tradycji ludowych regionu oraz promocję miejscowości Zalesie, która jest bogata historycznie. Tu urodził się i mieszkał Marian Bernaciak ”Orlik”, Żołnierz Niezłomny, jeden z najwybitniejszych dowódców podziemia antykomunistycznego w Polsce. Wspólnie z dziećmi i młodzieżą panie dbają o zachowanie Jego pamięci. Koło organizuje warsztaty, konkursy dla mieszkańców, bierze udział w konkurach i przeglądach, w których często zdobywa nagrody i wyróżnienia, co jeszcze bardziej motywuje kobiety do działania.

Reklama

Mimo, że społecznicy z Zalesia mają szerokie grono sympatyków, niestety nie można na nich oddawać głosu. Ma to związek z zasadami regulaminu. Przewodnicząca Koła Małgorzata Gral, pełni rolę organizatora II Turnieju, a taka funkcja zabrania wzięcia udziału w głosowaniu przez całe Koło. Panie z Zalesia nie będą jednak na straconej pozycji. Będą bowiem uczestniczyły w konkursach dodatkowych, czyli wokalnym i kulinarnym. Dlatego już teraz zachęcają do kibicowania. Gala finałowa Turnieju odbędzie się 11 lipca na boisku w Rososzy.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości