Aż 27 uczestników będzie rywalizować o laury na II Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszeń i Zespołów Ludowych. Jednym z nich jest Aktywne Koło Gospodyń wiejskich w Zalesiu
Plebiscyt na najpopularniejszą wiejską organizację cały czas trwa. Każdego dnia na naszym portalu będziemy przedstawiać sylwetkę jednego zespołu. Kolejność publikacji jest przypadkowa. Jako dwudzieste siódme (ostatnie) przybliżamy Aktywne Koło Gospodyń Wiejskich w Zalesiu.
Koło powstało w 2019 r. Jako priorytet postawiło sobie za cel kultywowanie tradycji ludowych regionu oraz promocję miejscowości Zalesie, która jest bogata historycznie. Tu urodził się i mieszkał Marian Bernaciak ”Orlik”, Żołnierz Niezłomny, jeden z najwybitniejszych dowódców podziemia antykomunistycznego w Polsce. Wspólnie z dziećmi i młodzieżą panie dbają o zachowanie Jego pamięci. Koło organizuje warsztaty, konkursy dla mieszkańców, bierze udział w konkurach i przeglądach, w których często zdobywa nagrody i wyróżnienia, co jeszcze bardziej motywuje kobiety do działania.
Mimo, że społecznicy z Zalesia mają szerokie grono sympatyków, niestety nie można na nich oddawać głosu. Ma to związek z zasadami regulaminu. Przewodnicząca Koła Małgorzata Gral, pełni rolę organizatora II Turnieju, a taka funkcja zabrania wzięcia udziału w głosowaniu przez całe Koło. Panie z Zalesia nie będą jednak na straconej pozycji. Będą bowiem uczestniczyły w konkursach dodatkowych, czyli wokalnym i kulinarnym. Dlatego już teraz zachęcają do kibicowania. Gala finałowa Turnieju odbędzie się 11 lipca na boisku w Rososzy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze