Reklama

Ameryka w Rykach, czyli koncert zespołu "Ornery Broad"

25/07/2019 20:52

W Kwadracie Artystycznym 20 lipca odbył się koncert zespołu "Ornery Broad". Miałem zaszczyt uczestniczyć w tym wydarzeniu. Trio tworzą trzy młode, piękne i utalentowane kobiety. Na pierwszy "rzut oka", wesołe trzpiotki, ale jak zaczęły śpiewać, to mówiąc kolokwialnie "szczęka opada". Pełen profesjonalizm. Jedna z Pań organizatorek mówiła mi, że podczas próby mikrofonów dostała "gęsiej skórki". Ja podczas występu miałem identyczne objawy. Głosy mocne, przepięknie i czysto zestrojone. Artystki to wokalistki, kompozytorki, instrumentalistki, wszechstronnie wykształcone, wielokrotnie nagradzane na festiwalach i konkursach. Pełny szacunek dla mieszkańców małego skądinąd miasteczka, jakim są Ryki. Żadnej chałtury. O Paniach, które tworzą to trio jest mnóstwo informacji w internecie. Są również filmy z koncertów innych zespołów, z którymi Panie śpiewały. Warto poczytać i posłuchać. Pod koniec występu artystki zaśpiewały balladę z filmu "Rio Bravo", którą na filmie śpiewał Dean Martin. Ktoś z Sali krzyknął BRAWO! I to by była najlepsza puenta tego koncertu.

Jedyny zgrzyt na koncercie, to obecność "gościa", który ewidentnie będąc pod wpływem, bełkotliwie dogadywał coś bez sensu. Widocznie pomylił bramy. Na szczęście podczas przerwy ktoś pomógł mu odnaleźć właściwy trop i oddalić się na przypuszczalnie dalszą konsumpcję tego co zaczął.

Reklama

Muszę się przyznać, że nie byłem jeszcze na żadnym koncercie w Kwadracie, ale od tego występu zacznę, bo to są wydarzenia, w których warto uczestniczyć. Są w powiecie miejsca na różnego rodzaju odmiany muzyki, ale Kwadrat, to taka mała Filharmonia Rycka. Kameralna, świetnie i ze smakiem urządzona, profesjonalnie wyposażona. Organizatorzy robią znakomitą robotę i przydałoby się tylko, żeby trochę więcej mieszkańców brało udział w imprezach.

W zeszłym roku byłem w USA i w kilku klubach muzycznych. Proszę mi wierzyć, że Kwadrat Artystyczny w niczym od nich nie odbiega. Trochę mnie drażniło, że ludzie masowo się spóźniają. Jest to moim zdaniem brak szacunku nie tylko dla organizatorów, ale przede wszystkim dla wykonawców. Wszystko inne super. Tak trzymać.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości