Reklama

Bez uprawnień za to z promilami za kierownicą. 26-latek sprawcą kolizji na drodze ekspresowej

Młody obywatel Nigerii wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością. Wsiadł pijany za kierownicę Toyoty. Jazdę zakończył na barierach energochłonnych, a mogło dojść do prawdziwej tragedii

W sobotę tuż po godzinie 18:00 oficer dyżurny ryckiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na trasie S 17 na wysokości miejscowości Sierskowola (gmina Ryki).

Na miejsce zgłoszenia natychmiast udali się policjanci oraz  załoga karetki pogotowia. Okazało się, że 26-letni obywatel Nigerii, jadąc toyotą w kierunku Warszawy, prawdopodobnie zasnął za kierownicą i zjechał na pas zieleni, po czym uderzył w bariery energochłonne.

- Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie kierowcy ponad jeden promil alkoholu. Dodatkowo okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami - informuje st. asp. Agnieszka Marchlak, rzecznik prasowy KPP w Rykach.

Reklama

Mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Na szczęście nie doznał poważniejszych obrażeń  i skończyło się na ogólnych potłuczeniach.

- Kierujący toyotą odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.  Odpowie również za  spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym i kierowanie pojazdem bez uprawnień - oznajmia rzecznik ryckiej policji.

(fot. KPP Ryki)

 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości