Pogłębiająca się susza i dokuczliwe upały mogą skutkować obniżeniem ciśnienia bieżącej wody. Zarządca sieci wodociągowej w gminie Kłoczew zaleca w związku z tym ograniczać zużywanie kranówki
W tej sprawie przedsiębiorstwo „Usługi instalacyjno-sanitarne Wod-Kan, CO, Gaz” wydało komunikat. Zgodnie z zapisem, mieszkańcy gminy są zachęcani do racjonalnego korzystania z wody. Nie ma przymusu konkretnych zachowań, są tylko zalecenia, by w miarę możliwości ograniczać zwłaszcza podlewanie upraw na plantacjach, ogródków i trawników. W razie częstego przeznaczania wody do tych celów, mogą nastąpić utrudnienia w dostarczaniu wody do gospodarstw lub jej braki. Nie ma natomiast ograniczeń co do korzystania z wody do codziennych celów, zwłaszcza spożywczych.
Jak przyznaje zastępca wójta gminy Kłoczew, sytuacja nie jest niczym nadzwyczajnym. - Zawsze o tej porze roku, gdy panują wysokie temperatury i robi się sucho, takie komunikaty się pojawiają. Dotychczas nie mieliśmy zgłoszeń o braku wody w kranie lub obniżeniu jej ciśnienia. Ale warto mimo wszystko dostosować się do zaleceń przedsiębiorstwa – mówi Zbigniew Gałązka.
fot. pixabay
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze