Reklama

Braki są możliwe. Oszczędzajmy wodę

Pogłębiająca się susza i dokuczliwe upały mogą skutkować obniżeniem ciśnienia bieżącej wody. Zarządca sieci wodociągowej w gminie Kłoczew zaleca w związku z tym ograniczać zużywanie kranówki

W tej sprawie przedsiębiorstwo „Usługi instalacyjno-sanitarne Wod-Kan, CO, Gaz” wydało komunikat. Zgodnie z zapisem, mieszkańcy gminy są zachęcani do racjonalnego korzystania z wody. Nie ma przymusu konkretnych zachowań, są tylko zalecenia, by w miarę możliwości ograniczać zwłaszcza podlewanie upraw na plantacjach, ogródków i trawników. W razie częstego przeznaczania wody do tych celów, mogą nastąpić utrudnienia w dostarczaniu wody do gospodarstw lub jej braki. Nie ma natomiast ograniczeń co do korzystania z wody do codziennych celów, zwłaszcza spożywczych.

Jak przyznaje zastępca wójta gminy Kłoczew, sytuacja nie jest niczym nadzwyczajnym. - Zawsze o tej porze roku, gdy panują wysokie temperatury i robi się sucho, takie komunikaty się pojawiają. Dotychczas nie mieliśmy zgłoszeń o braku wody w kranie lub obniżeniu jej ciśnienia. Ale warto mimo wszystko dostosować się do zaleceń przedsiębiorstwa – mówi Zbigniew Gałązka.

Reklama

fot. pixabay

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości