Reklama

Były wianki, tańce, kwiat paproci i największe ognisko w Polsce (ZDJĘCIA)

Tysiące osób spędziły najkrótszą noc w roku w Bobrownikach, gdzie po raz kolejny rozpalono wielkie sobótkowe ognisko

„Sobótka nad Wieprzem” to wydarzenie nawiązujące do dawnych zwyczajów związanych z nocą świętojańską. - Chcemy przypomnieć tradycje związane z przesileniem letnim, m.in. wicie i puszczanie wianków, poszukiwanie kwiatu paproci oraz palenie sobótkowych ognisk - mówi Donata Łukasiak, dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Rykach.

Jedną z głównych atrakcji wydarzenia było ognisko rozpalane w Bobrownikach raz w roku, które organizatorzy określają jako jedno z największych w Polsce.

Noc świętojańska wywodzi się z dawnych obrzędów związanych z przesileniem letnim. Dla Słowian był to czas wspólnego świętowania, zabaw i rytuałów. Do tych zwyczajów nawiązano również podczas tegorocznej imprezy w Bobrownikach.

Reklama

Na scenie wystąpili lokalni artyści, a po zmroku publiczność obejrzała pokaz Teatru Ognia. Wieczorną część wydarzenia uświetnił koncert zespołu „Pudzian Band”. Do wspólnej zabawy zaprosił także zespół „Cash”.

Organizatorem „Sobótki” było Centrum Kultury i Sportu w Rykach oraz gmina Ryki, we współpracy z sołectwem Bobrowniki, OSP w Bobrownikach i Sędowicach, Zespołem Placówek Oświatowych w Bobrownikach, KGW w Bobrownikach oraz Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych.

 

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości