Reklama

Dęblin: 20-latka straciła 2000 zł po oszustwie „na znajomego”

20-letnia kobieta z Dęblina padła ofiarą oszustwa metodą „na znajomego”. Oszust podszywając się pod jej koleżankę wyłudził od niej kody BLIK, co doprowadziło do utraty łącznie 2000 złotych.

Zgłoszenie trafiło do policjantów z Dęblina. 20-latka otrzymała wiadomość przez popularny komunikator od osoby podszywającej się pod jej znajomą. W treści rozmowy pojawiła się prośba o pożyczkę w wysokości 1000 złotych. Kobieta, przekonana że faktycznie pomaga koleżance, przekazała kod BLIK i zatwierdziła transakcję.

Po chwili pojawiła się kolejna prośba o przelew i tym razem również kobieta podała kod. Jak ustalono, wcześniej obie rzeczywiście pożyczały sobie pieniądze w podobny sposób, dlatego ofiara nie podejrzewała oszustwa.

Reklama

Policja apeluje o ostrożność

Prawda wyszła na jaw dopiero po rozmowie telefonicznej z prawdziwą koleżanką, której konto na portalu społecznościowym zostało przejęte przez oszustów. W efekcie kobieta straciła łącznie 2000 złotych.

Policja apeluje, by zawsze telefonicznie potwierdzać prośby o pożyczkę, nie przekazywać kodów BLIK bez upewnienia się, kto prosi o pieniądze, oraz zwracać uwagę na nietypowe zachowanie i błędy w wiadomościach. W przypadku podejrzenia oszustwa należy jak najszybciej zgłosić się do funkcjonariuszy.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości