W Szkole Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Dęblinie miało miejsce uroczyste ślubowanie i pasowanie na ucznia.
Przy obecności społeczności szkolnej klas- 0-III oraz licznie przybyłych rodziców 29 uczniów klas pierwszych złożyło przy sztandarze szkoły przysięgę, a następnie zostali pasowani na ucznia przez dyrektora szkoły Panią Bożenę Nowak. Przypięta tarcza szkolna była dowodem uzyskania miana ucznia szkoły. Uczniowie kl.1a z wychowawczynią Anną Wojczakowską – Bondel i uczniowie klasy 1b z wychowawczynią Mirosławą Pająk przygotowali część artystyczną. Wesołym wierszem i piosenkami o szkole uświetnili uroczystość. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom ufundowany przez Szkolną Radę Rodziców oraz kolorowe teczki i zakładki do książek, które zakupili rodzice.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Mają dzieci szczęście, ogromne szczęście, że na te dwie Panie trafiły, a nie na takie inne dwie.
Co wy teraz dzieci wiecie o nauce,kiedys to byly wymagania a teraz to mocie taki luz jak ja gacie luzne
Mają dzieci szczęście, ogromne szczęście, że na te dwie Panie trafiły, a nie na takie inne dwie.
Co wy teraz dzieci wiecie o nauce,kiedys to byly wymagania a teraz to mocie taki luz jak ja gacie luzne