Rolnicy otrzymali dwa tygodnie więcej czasu na dopełnienia procedur związanych z dotacjami unijnymi. Do 1 czerwca został wydłużony termin ubiegania się o dopłaty bezpośrednie i obszarowe
– Decyzja o wydłużeniu terminu jest wyrazem troski o rolników. Chcemy, aby każdy miał realną możliwości złożenia wniosku poprawnie i bez pośpiechu. Naszym obowiązkiem jest stworzyć takie warunki, które pozwolą każdemu zainteresowanemu spokojnie i poprawnie złożyć wniosek. To nie tylko kwestia czasu, lecz także jakości – zaznacza Stefan Krajewski, minister rolnictwa.
Wnioski z niezbędnymi załącznikami należy składać za pośrednictwem aplikacji eWniosekPlus. Jak mówią urzędnicy Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, z ubieganiem się o pieniądze nie warto zwlekać. – Szybsze złożenie dokumentów zwiększa szansę na wcześniejszą weryfikację wniosku i wypłatę zaliczek w ramach pierwszej transzy – mówi Jarosław Szlendak, kierownik biura ARiMR w Rykach.
Co ważne, wnioski o płatność będzie można co prawda składać do 26 czerwca, ale za każdy dzień opóźnienia należna dotacja będzie pomniejszana o 1 procent za każdy dzień zwłoki. Główne zasady dotyczące udzielania wsparcia w porównaniu z ubiegłorocznymi nie zmieniły się. Są natomiast modyfikacje dotyczące poszczególnych norm w ramach warunkowości, wybranych płatności czy zasad wypełniania wniosku. Warto się przygotować i zapoznać z wprowadzonymi zmianami.
fot. ARiMR
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze