Jutro (wtorek 20 lutego) nasi rolnicy po raz trzeci wyjadą na ulice w ramach ogólnopolskiego protestu przeciwko strategii rolnej Unii Europejskiej. Tym razem protest przyjmie ostrzejszą formę, bo będzie polegał na zablokowaniu odcinka drogi ekspresowej S17 od węzła Ryki Południe do węzła Ryki Północ w kierunku Warszawy
Protest rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do 16:00. Rolnicy tak jak podczas swoich dwóch pierwszych protestów spotkają się najpierw na placu przy PKS Ryki. Natomiast inaczej niż do tej pory będzie przebiegał protest. Ciągniki już nie będą jechać drogą krajową 48 do Dęblina i z powrotem, ale wyjadą na węzły Ryki Południe i Ryki Północ i zablokują przejazd samochodów jadących z Lublina do Warszawy.
Jak podaje Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rykach,transport samochodowy ciężarowy, ruch bieżący pojazdów zostanie przekierowany na dawną drogę krajową K17, K48 oraz drogę wojewódzką 801. "W związku z utrudnieniami m. in. w Rykach, w Dęblinie prosimy wszystkich o zwiększenie ostrożności na drodze oraz wyrozumiałość dla protestujących" - czytamy w komunikacie PCZK.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze