Policjanci drogówki załamują ręce widząc co wyprawiają niektórzy kierowcy. 44-latka przejeżdżała samochodem przez chodnik i nie ustąpiła pierwszeństwa pieszej, a kierowca KIA wyprzedzał na skrzyżowaniu. Skończyło się to wysokimi mandatami
Pozostają apele o rozwagę, ale nie do wszystkich jak widać trafiają. W ubiegły piątek policjanci z ryckiej drogówki na jednej z ulic w Dęblinie zatrzymali do kontroli drogowej 44-latkę. Kobieta siedząc za kierownicą toyoty przejechała przez chodnik nawet nie ustepujac pierwszeństwa pieszej. Dostała 1500 zł mandatu i 6 punktów karnych.
Bezmyślnością "za kółkiem" wykazał się również 27-letni kierowca z powiatu włodawskiego. Policjanci zaproponowali mu wysoki mandat za niezgodne z przepisami wyprzedzanie. Prowadzona przez niego KIA poruszała się drogą krajową nr 48. Mężczyzna będąc na wysokości Starego Bazanowa (gm. Ryki) zlekceważył zakaz wyprzedania innych pojazdów na skrzyżowaniu. Stan jego konta bankowego skurczył się o 1000 zł, za to powiększyło o 5 konto punktów karnych.
Trzech innych kierowców otrzymało mandaty w wysokości 800 zł przekraczając dozwoloną prędkość.
- Kierowcy, którzy lekceważą zasady poruszania się po drogach publicznych muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami, również finansowymi - oznajmia st. asp. Agnieszka Marchlak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Rykach i ... apeluje do kierowców o rozwagę.
- Przed nami sezon wakacyjny. Na drogach policjanci drogówki bacznie będą przyglądać się wszystkim kierującym oraz będą egzekwowali stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. To wszystko po to, aby zmniejszyć liczbę zdarzeń drogowych, wyeliminować pijanych kierowców oraz poprawić bezpieczeństwo innych kierujących oraz niechronionych uczestników ruchu drogowego w tym pieszych i rowerzystów - zapowiada rzecznik ryckiej policji.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze