Po raz pierwszy na drogach powiatu ryckiego funkcjonariusze ruchu drogowego pracowali z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego, popularnie nazywanego dronem. Tylko w przeciągu 2 godzin ujawniono 6 wykroczeń. We wszystkich przypadkach kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi
W piątek, tuż po godzinie 12 funkcjonariusze drogówki pracowali na drodze krajowej numer 48. Nie było by w tym nic nowego, gdyby nie to, że zachowania uczestników ruchu drogowego rejestrował bezzałogowy statek powietrzny. Dwójka pilotów drona i zamontowanej na nim kamery współpracowała z mundurowymi pracującymi bezpośrednio na drodze. Kierowcy, których wykroczenia zostały zauważone z powietrza, byli natychmiast zatrzymywani.
W przeciągu dwóch godzin z powietrza ujawniono 6 wykroczeń polegających na nieprawidłowym wyprzedzaniu. Kierowcy nie uniknęli odpowiedzialności i zostali ukarani mandatami karnymi - mówi st. asp. Radosław Żmuda, oficer prasowy ryckiej policji.
To pierwszy raz, gdy ryccy funkcjonariusze korzystają z pomocy dronów. Już planowane są kolejne akcje z jego użyciem
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Brawo policja .
Nie dają rady z lądu :D
Dobrze robią. Niech płacą jak przekraczają przepisy gwiazdy szos
Brawo policja .
Nie dają rady z lądu :D
Dobrze robią. Niech płacą jak przekraczają przepisy gwiazdy szos