Reklama

Drogówka łapie kierowców za pomocą drona

Po raz pierwszy na drogach powiatu ryckiego funkcjonariusze ruchu drogowego pracowali z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego, popularnie nazywanego dronem. Tylko w przeciągu 2 godzin ujawniono 6 wykroczeń. We wszystkich przypadkach kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi

W piątek, tuż po godzinie 12 funkcjonariusze drogówki pracowali na drodze krajowej numer 48. Nie było by w tym nic nowego, gdyby nie to, że zachowania uczestników ruchu drogowego rejestrował bezzałogowy statek powietrzny.  Dwójka pilotów drona i zamontowanej na nim kamery współpracowała z mundurowymi pracującymi bezpośrednio na drodze. Kierowcy, których wykroczenia zostały zauważone z powietrza, byli natychmiast zatrzymywani.

W przeciągu dwóch godzin z powietrza ujawniono 6 wykroczeń polegających na nieprawidłowym wyprzedzaniu. Kierowcy nie uniknęli odpowiedzialności i zostali ukarani mandatami karnymi - mówi st. asp. Radosław Żmuda, oficer prasowy ryckiej policji.

Reklama

To pierwszy raz, gdy ryccy funkcjonariusze korzystają z pomocy dronów. Już planowane są kolejne akcje z jego użyciem

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Marek - niezalogowany 2021-03-09 10:33:52

    Brawo policja .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ryczanin - niezalogowany 2021-03-09 14:46:24

    Nie dają rady z lądu :D

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Bolo - niezalogowany 2021-03-10 21:55:55

    Dobrze robią. Niech płacą jak przekraczają przepisy gwiazdy szos

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości