Reklama

Dworzec PKS już nie będzie straszył swoim wyglądem

Trwa remont budynku dworca PKS przy ul. Warszawskiej w Rykach

Od lat budynek był niechlubną wizytówką Ryk. Usytuowany w centrum miasta przy najruchliwszej ulicy (droga krajowa) swoim wyglądem "straszył" przejeżdżających przez Ryki. Zapowiedzi remontu pojawiały się od lat. Jeszcze w czasach, kiedy nieruchomość należała do PKS Puławy. Skończyło się na planach, a budynek popadał w coraz większą ruinę.

Na remont nie można było się doczekać również po odkupieniu nieruchomości przez gminę i utworzeniu spółki PKS Ryki. Kolejny prezes Ryszard Nowak postanowił w końcu zainwestować w nowy wizerunek Przedsiębiorstwa. Ruszyła gruntowna modernizacja obiektu. - To był XVIII wiek - mówi półżartem - półserio prezes Nowak. Wymienione już zostały okna i drzwi. Budynek zmieni swoje oblicze nie tylko na zewnątrz, ale i wewnątrz. Część pomieszczeń już zyskała współczesny wygląd. Poprawią się warunki nie tylko dla podróżnych, ale również dla pracowników PKS.

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2019-05-04 21:28:03

    To nie jest remont tylko reanimacja przypudrowanego dla lepszego wyglądu trupa. Powinno się tą budę zrównać z ziemią i od podstaw coś postawić, co by przypominało wyglądem dworzec z prawdziwego zdarzenia.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2019-05-14 22:52:57

    W pełni zgadzam się z przedmówcą, pamiętam jak dworzec był sklepem

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Rysiek - niezalogowany 2019-05-19 09:12:07

    Dzien dobry, Troche mi smutno, a troche zle. Moi drodzy Panstwo jeszcze raz zadam retoryczne pytanie Jak to jest, ze bp tour, trans bus i inni lataja pelnymi skladami, a pks Ryki jest pusty? Sam sobie odpowiem. Powinno sie zezlomowac jelcze i zakupic ze 3-4 mercedesy urbino badz jakies inne miejskie uzywki. Nalezy stworzyc siec tras 3-4 lini gminnych. Nalezalo by jedna linie skomunikowac. Z rozkladem pkp w Rykach i Deblinie, oraz kolejne z godzinami pracy w zakladach jak jeszcze w Rykach takie sa. Poza tym budynek rownamy z ziemia i powiekszamy park. Robimy dworzec rotacyjny jak w Gliwicach czyli parking dla autobusow i 3 wiaty najlepiej jak w Rzeszowie podgrzewane

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości