W Miejskim Domu Kultury w Dęblinie odbyło się szkolenie w ramach projektu "Pomagajmy Ziemi – Kształtowanie postaw proekologicznych w powiecie ryckim". Inicjatywa została zrealizowana dzięki współpracy z Stowarzyszeniem LGD "Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej".
W Miejskim Domu Kultury w Dęblinie uczestniczyli członkowie Klubu Seniora "Jesienna Róża", uczestniczki zajęć gimnastyczno-tanecznych oraz inne osoby zainteresowane tematyką ochrony środowiska. Spotkanie miało charakter edukacyjny i dotyczyło praktycznych działań proekologicznych, które mogą być wdrażane w życiu codziennym.
Szkolenie pod hasłem "Eko edukacja dorosłych" poprowadził Marcin, przyrodnik z Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Sobieszynie, który przedstawił uczestnikom zagadnienia związane z ochroną środowiska oraz kształtowaniem proekologicznych postaw.
Projekt "Pomagajmy Ziemi – Kształtowanie postaw proekologicznych w powiecie ryckim" to przykład efektywnej współpracy lokalnych instytucji na rzecz edukacji ekologicznej. Dzięki wsparciu Stowarzyszenia LGD "Lepsza Przyszłość Ziemi Ryckiej", wydarzenie w Dęblinie mogło zostać przeprowadzone bezpłatnie i z dostępem do fachowej wiedzy.
Organizatorzy podkreślają, że działania tego typu mają na celu nie tylko zwiększenie świadomości ekologicznej, ale także integrację lokalnej społeczności wokół ważnych społecznie tematów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze