Film ,,Droga'' pochodzącej z Ryk Edyty Wróblewskiej scenarzystki, reżyserki i aktorki zostanie wyświetlony na antenie stacji TVN Fabuła w piątek 21 października o godz. 22.15
Film ,,Droga'' pochodzącej z Ryk Edyty Wróblewskiej scenarzystki i reżyserki zostanie wyświetlony na antenie stacji TVN Fabuła w piątek 21 października o godz. 22.15
,,Droga'' to krótkometrażowy debiut fabularny uznanej dokumentalistki rodem z Ryk, wyprodukowany w działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studiu Munka w ramach Programu "30 Minut".
Jest to historia będącej w ciąży trzydziestoletniej Agaty, która wraca do domu samochodem po weselu na Mazurach. Na wesele przyjeżdża ze swoim chłopakiem Grześkiem jednak w środku nocy sama rusza w drogę powrotną do domu. Jej samochód ląduje w rowie, a ona musi znaleźć sposób, żeby się stąd wydostać. Wydarzenia z tego dnia oraz poznani przez nią ludzie sprawią, że inaczej spojrzy na swoje dotychczasowe życie. Przedstawiona przez Wróblewską historia opowiada o nabieraniu świadomości przez kobietę w kluczowym momencie życia. Musi ona sobie odpowiedzieć na pytanie, co zrobić ze związkiem, który dobrze nie rokuje.
Polska premiera „Drogi” miała miejsce we wrześniu 2021 roku podczas 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Za scenariusz „Drogi” Edyta Wróblewska była nominowana do Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego.
Premiera międzynarodowa filmu odbyła się 9 października 2022 roku na Europejskim Festiwalu Krótkiego Metrażu w Nicei we Francji, gdzie walczył on o nagrody w konkursie międzynarodowym.
Film był też prezentowany na Festiwalu Filmu i Sztuki BNP Paribas Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowcu 15 lipca 2022 roku, W najbliższym czasie zostanie pokazany w Stanach Zjednoczonych. Prezentacja filmu odbędzie się w Chicago - w konkursie 34 Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce, a także podczas 29 Festiwalu Filmu Polskiego w Ann Arborw USA.
Edyta Wróblewska pochodzi z Ryk.
Jest matką dwójki dzieci: Mai i Igora
Rodzice: Zdzisława i Adam (mieszkają w Rykach)
Jest reżyserką, scenarzystką i producentką. Absolwentka reżyserii filmu fabularnego i dokumentalnego w Szkole Wajdy, obecnie doktorantka na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Skończyła także studia w Szkole Głównej Handlowej oraz Francuskim Instytucie Zarządzania w Warszawie. Autorka filmów dokumentalnych: „Zygmunt Hübner'', ,,Gra z rzeczywistością”, „Małe Instrumenty”, „Ala z Elementarza”, „PRL de Luxe”, które były pokazywane i nagradzane na wielu międzynarodowych festiwalach filmowych między innymi w: Chicago, Nowym Jorku, Bostonie, San Francisco i wielu innych). Reżyserka spektaklu teatralnego pt: Mulholland Drive/Diane. Ekspertka Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, członkini Gildii Reżyserów Dokumentalnych i Polskiej Akademii Filmowej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze