Reklama

Good Morning, Dęblin

- Indian w Dęblinie, to jeszcze nie widziałem - żartował Przemysław Czarnek, wojewoda lubelski podczas wojskowego pikniku.

Wojskowy sprzęt, pokazy lotnicze i rekonstrukcje bitew. To tylko niektóre atrakcje dwudniowego pikniku. Imprezę zorganizowano dla uczczenia 100-letniej wojskowej współpracy polsko - amerykańskiej. W scenerii cytadeli Twierdzy i rzeki Wisły na terenie 1. Batalionu Drogowo - Mostowego spotkali się miłośnicy i pasjonaci obronności obu krajów - Polski i USA. - Na pomysł zorganizowania pikniku wpadliśmy blisko rok temu. Wszystko udało się dopiąć na ostatni guzik - mówi Paweł Pawłowski. - Gościliśmy 29 grup rekonstrukcji historycznych, a w tym ok. 320 osób w większości z USA - dodaje dyrektor Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo TwojGlos




Reklama
Najnowsze wiadomości