Wieczorna akcja służb ratunkowych w Sobieszynie! W poniedziałek, 31 marca na drodze powiatowej i gminnej doszło do rozlania substancji ropopochodnej. Na miejsce natychmiast zadysponowano OSP KSRG Sobieszyn, PSP Ryki, OSP KSRG Ułęż oraz Policję. Sytuacja była poważna – na śliskiej nawierzchni istniało realne zagrożenie wypadkiem.
W poniedziałkowy wieczór o godzinie 20:01, Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Rykach zadysponowało jednostki ratownicze do usunięcia plamy substancji ropopochodnej, która pojawiła się na odcinku drogi powiatowej i gminnej w Sobieszynie.
Zadanie realizował zastęp z OSP KSRG Sobieszyn, przy wsparciu strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rykach, OSP KSRG Ułęż, a także Policji, która zabezpieczała miejsce zdarzenia oraz kierowała ruchem.
Dzięki szybkiej i sprawnej akcji, nie doszło do żadnych kolizji ani wypadków, jednak sytuacja przez dłuższy czas stanowiła poważne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze