W Gęsiej Wólce doszło do poważnie wyglądającego zdarzenia drogowego. VW Passat z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i uszkodził drzewo oraz słup energetyczny. Na miejscu interweniowały służby ratownicze i straż pożarna. Mimo groźnej sytuacji, pasażerowie wyszli z samochodu o własnych siłach.
W Gęsiej Wólce doszło do groźnie wyglądającego wypadku drogowego. Samochód osobowy marki VW Passat z nieustalonych przyczyn zjechał z drogi, uderzył w drzewo rosnące na poboczu, a następnie uszkodził betonowy słup energetyczny, który częściowo się złamał i oparł o inne drzewo.
Autem podróżowały dwie osoby, kobieta i mężczyzna. Oboje wyszli z pojazdu o własnych siłach, jeszcze przed przyjazdem służb ratowniczych. Na miejsce dotarł Zespół Ratownictwa Medycznego, którego załoga udzieliła pomocy mężczyźnie. Po badaniu pozostał on na miejscu zdarzenia, natomiast kobieta nie odniosła obrażeń.
Po przybyciu zastępów straży pożarnej z JRG strażacy przeprowadzili dokładne rozpoznanie sytuacji. Ustalili, że w wyniku uderzenia w słup energetyczny wybita została szyba w oknie balkonowym pobliskiego budynku mieszkalnego, a także doszło do uszkodzenia przyłącza energetycznego.
Na miejscu pracował patrol policji, który prowadził czynności wyjaśniające okoliczności zdarzenia. Wezwano też pogotowie energetyczne, którego pracownicy odłączyli napięcie elektryczne na wybranym obszarze, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom i służbom ratowniczym.
Działania straży pożarnej obejmowały zabezpieczenie i oświetlenie miejsca zdarzenia, odłączenie akumulatora w rozbitym samochodzie oraz usunięcie plamy oleju silnikowego przy użyciu sorbentu.
Po zakończeniu czynności policyjnych uszkodzony samochód został zabrany przez pomoc drogową, która odholowała pojazd z drogi. W akcji brały udział zastępy OSP Gęsia Wólka, OSP Kłoczew oraz dwa zastępy KP PSP Ryki.
Fot: OSP Gęsia Wólka / Facebook
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze