W Zespole Szkół Zawodowych nr 1 przy ul. Tysiąclecia 18 października uroczyście otwarto nowe obiekty sportowe. W przyszkolnym kompleksie są boiska do piłki nożnej (niepełnowymiarowe), siatkówki, koszykówki, tenisa, siatkówki plażowej czy badmintona. Oprócz tego jest miejsce do pchnięcia kulą oraz 80 metrowa bieżnia do sprintów. - Nie mieliśmy więcej miejsca na wybudowanie bieżni o pełnych wymiarach - wyjaśnia Jolanta Kiebzak, dyrektor ZSZ nr 1. - Najważniejsze, że udało się zrealizować inwestycję - dodaje.
Budowa boisk to nie wszystko. Plac apelowy na szkolnym dziedzińcu został wyłożony kostką, a dookoła powstało nowe ogrodzenie. W przyszłym roku szkoła ma zostać ocieplona. Powstanie także nowa elewacja.
Jest znakomicie
- Bardzo się cieszę z nowych obiektów bo już traciliśmy nadzieję, że uda się je wybudować - mówi Artur Pacholski, wieloletni nauczyciel wychowania fizycznego. - Mamy boiska z prawdziwego zdarzenia i znakomitej jakości - dodaje Łukasz Joński drugi z wuefistów. - Teraz marzy nam się rozbudowa naszej niepełnowymiarowej sali gimnastycznej na halę sportową - zaznacza Pacholski. Do pełni szczęścia brakuje też 400-metrowej bieżni, na której uczniowie mogliby się przygotowywać do zawodów lekkoatletycznych.
100 proc. z powiatu
Boiska nie powstałyby, gdyby nie determinacja starostwa powiatowego, które sfinansowało w całości budowę. Powiat jest organem prowadzącym tę szkołę. - Zapłaciliśmy za inwestycję blisko 1,5 mln. zł - mówi wicestarosta Stanisław Włodarczyk. Dwa razy starostwo składało wnioski do Ministerstwa Sportu o dofinansowanie. - I dwa razy były odrzucane bez uzasadnienia. Dlatego zdecydowaliśmy się samodzielnie sfinansować projekt - tłumaczy starosta Stanisław Jagiełło.
Komentarze